"Не можна просто викинути росіян через те, що вони народилися там". Президент WADA - про рішення CAS

"Не можна просто викинути росіян через те, що вони народилися там". Президент WADA - про рішення CAS

"Не можна просто викинути росіян через те, що вони народилися там". Президент WADA - про рішення CAS АР Images

Президент WADA прокоментував невдоволення в США щодо пом'якшення покарання Росії.

Президент Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Вітольд Банька пояснив свою точку зору щодо невдоволення в США з приводу рішення CAS пом'якшити покарання для Росії за зміни в базі даних Московської лабораторії. Про це повідомив The First News.

Читайте також: Дискваліфікація Росії: WADA розчарована рішенням суду

Із критикою WADA і Спортивного арбітражного суду в Лозанні (CAS) виступав глава Американського антидопінгового агентства (USADA) Тревіс Тайгерт.

Банька сказав, що розуміє критику USADA, але WADA зробила дуже великий об'єм роботи задля отримання повної бази доказів для покарання Росії.

"Я розумію невдоволення Тайгерта, тому що ми теж чекали більш серйозних наслідків для Росії. Але вважаю дуже нечесним звинувачувати в цьому прокурора, а не суддю. Це проти будь-якої логіки. WADA виконало величезну роботу, коли розслідувало цю справу. Ми просто не могли зробити більше", - заявив Вітольд Банька.

За словами очільника WADA, CAS не міг би підтримати рішення про тотальну дискваліфікацію для російського спорту.

"Частина американського суспільства вже давно вимагає тотального бана для російського спорту, незважаючи на будь-які докази. Але таке CAS б точно не підтримав", - додав Банька.

Президент Всесвітнього антидопінгового агентства сказав, що не можна викинути зі спорту росіян просто через те, що вони там народилися.

"До того ж, незважаючи на те, що думає Тайгерт, не можна взяти і викинути зі спорту атлетів просто тому, що вони народилися в Росії. Як пояснити молодому спортсмену, що він повинен забути свою мрію про поїздку на Олімпіаду або чемпіонат світу тільки через те, що його країна шахраює, а його старші колеги вживали допінг? Не можна карати ціле покоління молодих атлетів", - розповів Банька.

Раніше Спортивний арбітражний суд (CAS) підтримав рішення WADA відсторонити Росію від усіх міжнародних змагань. CAS залишив у силі відсторонення, але скоротив термін до 2 років. Термін дискваліфікації починає діяти з дати рішення - 17 грудня 2020 року. Тобто Росія дискваліфікована до 16 грудня 2022 року.

Читайте також: CAS заборонив Володимиру Путіну відвідувати міжнародні спортивні змагання упродовж двох років

Які зміни у рішенні CAS у порівнянні з вироком WADA

  • Термін дискваліфікації скорочено з 4 до 2 років.
  • Під дискваліфікацію більше не потрапляє Олімпіада-2024 в Парижі, чемпіонат світу-2023 з хокею в Росії.
  • Слово "Росія" може бути нанесене на форму спортсменів, але за такою умови повинне бути слово "Нейтральний атлет" не меншого розміру. У рішенні WADA усе це було заборонено.
  • Форма росіян може бути виконана у кольорах національного прапору. У рішенні WADA це було заборонено.
  • Росіяни, які раніше відбували дискваліфікацію за допінг, зможуть брати участь в Олімпіадах. За першочерговим рішенням WADA це було заборонено.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress Start