Артефакти, яким 12 тисяч років, намиста із мушель та ікол диких тварин, монети та побутові речі з князівських палаців, а також реконструкцію житла давньоруського періоду представили у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Таким чином там підсумували цьогорічний археологічний сезон.
На фото нижче – фрагмент статуетки, виготовленої з глини.

"Це її збільшена вже копія з різних ракурсів, тут видно рельєф, який теоретично символізує татуаж", – розповідає заввідділу давньої історії та археології музею Олексій Войтюк.
Їх називають Венерами, ніби праобраз богині-матері у трипільців, – додає дослідник.

Статуетці орієнтовно 6-8 тисяч років, а виявили її цьогоріч у листопаді під час археологічних розкопок на околиці Квасилова.

Нині виріб часів трипільців експонують в обласному краєзнавчому музеї.

Це звітна археологічна виставка, яка вмістила знахідки цьогорічних розкопок на Рівненщині.

"Дуже радує, що місцеві ОТГ виявляють бажання до досліджень. Це ми бачимо Гощу, Гощанська ОТГ, Шпанівську ОТГ, в цьому році Рівне виділило кошти. Фактично, цілий рік ми працювали в полі. Крайні дослідження були на початку грудня в Боремлі", – додає Олексій Войтюк.

На ось ці знахідки, виявлені біля Квасилова і продатовані 6-4 тисячоліттям до нашої ери, звертає увагу археолог із Дубна Андрій Бардецький. Це – фрагменти немісцевого мінералу – обсидіану, який ще називають вулканічним склом.

"Цей мінерал чимось схожий до кремінь. І його використовували для тих же й потреб. З таких уламків збивали пластини і виготовляли знаряддя всякі ріжучі. Ці два уламки з обсидіану є дуже рідкісною знахідкою для Волині", – розповідає археолог із Дубна Андрій Бардецький.

Намисто з річкових мушель і прикраса зі скляною намистиною та іклами диких тварин – це знахідка з розкопок давньоруського городища у Гощі.

"Городище було датоване 11-13 століттями, крім того, там був мідний, бронзовий вік, а от пізнього римського часу там не зафіксовано. Тобто для цього місця – це цікава хороша знахідка 2-4 століття нашої ери", – уточнює Олексій Войтюк.

У звітну виставку також вмістили реконструкцію житла. Це збірний інтер'єр 1-го тисячоліття нашої ери, виготовлений за матеріалами археологічних досліджень. Вхід у цю зону доступний відвідувачам.

"Насамперед, можемо побачити піч і навпроти вікно. Дим з печі ішов через вікно, також побут, горщики, в яких готували їжу, цікаво подивитися реконструкцію вогню в печі і відчути себе в давньоруський час", – розповідає співробітниця відділу давньої історії та археології музею Віта Коцюбайло.
Звітна археологічна виставка в обласному краєзнавчому музеї буде діяти протягом місяця.