У Миколаївській області відбувається інституційний аудит шкіл

У Миколаївській області відбувається інституційний аудит шкіл

У Миколаївській області відбувається інституційний аудит шкіл pixabay/ Free-Photos

Інституційний аудит спрямований на те, щоб знайти позитив і підказати закладу, як розвиватися. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповіла начальниця Управління державної служби якості освіти в Миколаївській області Тетяна Голубченко.

Здійснення інституційних аудитів – це відносно нова процедура. Вона зарегламентована у Законі про освіту і в Законі про загальну середню освіту.

"Одне із наших повноважень, Управління державної служби якості освіти, здійснення інституційних аудитів. Наприкінці 2019 року ми склали план - графік проведення на 2020 рік. Виявили бажання здійснити інституційний плановий аудит три заклади. Але у зв’язку з карантинними умовами і вийшов Закон про мараторій здійснення держнагляду, ми не мали змоги виїхати на планові аудити", – каже Тетяна Голубченко.

За ініціативи керівництва або за зверненням громадян Управління державної служби якості освіти має право здійснювати позаплановий держнагляд.

"Ми здійснили дві інституційних аудити позапланових за такою формою, якої не було. І це стало інновацією. Державна служба якості освіти працювала над такою формою, як Здійснення позапланового інституційного аудиту за очно-дистанційною формою навчання", – розповіла Тетяна Голубченко.

У Миколаївській області відбувається інституційний аудит шкілpixabay/Goumbik

Інституційний аудит складається з двох складових. Оцінюються управлінські та освітні процеси, перевіряється дотримання закладами вимог законодавства. За другою складовою, щоб керівник знав виявлені порушення, складається відкритий акт. Щодо узагальнення вивчення питання управлінських і освітніх процесів, то потрібен час для оцінки побаченого.

"У 13 школі ми п’ять днів працювали. У Первомайському опорному закладі Вітовського району ми десять днів працювали. Нам потрібен час для висновків. З висновками і рекомендаціями знайомиться керівник закладу і педагогічний колектив, засновник. Для нас це важлива категорія, партнери. Вони відповідають за матеріальну складову", – каже Тетяна Голубченко.

Читайте також: "Депутати Миколаївської обласної ради зібрались на 3-тю позачергову сесію"

Експертна група складається з внутрішніх і зовнішніх експертів. Внутрішні – працівники Державної служби якості освіти. Зовнішні – це люди, які обіймають посаду керівника, директора або заступника в освітньому закладі. Зовнішніх експертів долучають, якщо є вища педагогічна освіта, людина орієнтується в управлінських і освітніх процесах, пройшла навчання від Державної служби якості освіти, має відповідний сертифікат.

Управлінням державної служби якості освіти складений графік здійснення аудитів на 2021 рік. Ця інформація відкрита на сайті Державної служби якості освіти.

На Миколаївщині на 2021 рік заплановано десять інституційних аудитів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди