Пів року єдина амбулаторія у селі Бугаївка в Ізюмському районі не працювала. Селянам доводилось їхати або до райцентру — Ізюма, або до Харкова. Відновити амбулаторію змогла лікарка, яка почала працювати як ФОП. За пів року тут вже є сімейний лікар, стаціонар і мінілабораторія.
Жителька Бугаївки Олена Єрьоміна до лікаря не могла потрапити майже пів року — амбулаторію зачинили.
"Ніхто, може, і не замислювався, коли воно є, коли воно працює. А коли не стала працювати, одразу всі відчули. Тоді стало погано, їздили до лікарів у Харків", — каже Олена.

Зачинити місцеву амбулаторію вирішили два роки тому, у лютому 2019. Штат лікарів розформували, медзаклад закрили. До найближчої доступної лікарні довелося їхати до райцентру в Ізюмі — 50 кілометрів, до Харкова — 120 кілометрів. Час в дорозі на машині — близько двох годин.
Медсестра Світлана Шпиця каже, що протягом цього часу надавали допомогу людям, які не могли виїхати до міст, попри те, що заклад не працював: "На свій страх і ризик ми надавали допомогу. Ми їздили, ставили крапельниці. Старалися допомогти людям, щоб люди не їхали у Харків чи Ізюм, а тут все на місці робили".

Світлана Шпиця, медсестра
Відновити роботу амбулаторії вдалося Світлані Ровчак. До цього вона працювала зоотехніком в сільськогосподарському кооперативі. Його керівництво запропонувало Світлані оформити ФОП, отримати ліцензію й придбати обладнання. Тепер Світлана — директорка амбулаторії зі стаціонаром і штатом лікарів.
"Пропонували не тільки мені, просто багато хто боявся. А я вирішила спробувати. Збирати багато документації було складно, тим паче ми не все знали. Нам допомагав проєкт "Ефективна первинна медицина у громаді" — вони проводять вебінари", — згадує Світлана.

Світлані Ровчак, директорка амбулаторії у Бугаївці
У Бугаївці мешкає близько 1,5 тисячі людей. Амбулаторія обслуговує майже тисячу двісті пацієнтів, розповідає сімейний лікар Борис Теут: "Діти від народження та підлітки сюди приходять.Тут кабінет для щеплень, гінекологічний кабінет. Усе разом. Маємо те, що маємо".
Торік в амбулаторії зробили ремонт, провели воду, централізоване опалення. Зробили денний стаціонар на три ліжка. У вересні 2020-го медзаклад купив мінілабораторію, де тепер можна здати аналізи. Сюди ж на обстеження приходять колишні колеги Світлани.

Сільськогосподарський кооператив — основне підприємство у селі, тут понад 400 робітників. Ремонт, який зробили навесні, коштував понад 400 тисяч гривень. Гроші взяли з бюджету села та підприємства, розповідає заступниця директора Ольга Штельмахова.
"Водопровід, замінено опалення, косметичний ремонт, санітарну кімнату більшу зробили. Всі ж хворіють, то без лікарняних листків, то мамочкам хвору дитину за 50 км до педіатра везти... Це є неправильним", — каже Штельмахова.


Директорка амбулаторії орендує приміщення у сільської ради за одну гривню на рік. В планах закладу — капітальний ремонт із заміною даху та вікон.