У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школу

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школу

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школу undefined

Різдвянська загальноосвітня школа, що у Новомиколаївському районі, не підлягає відновленню. Про це журналістам Суспільного повідомив новообраний голова Любицької об’єднаної територіальної громади Григорій Котелевський. У 2013-му році рішенням сесії Новомиколаївської районної ради навчальний заклад призупинив свою діяльність і спочатку два роки був під охороною, а у 2018-му школу остаточно закрили, після чого її будівля була пограбована.

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школуundefined

Наразі у колишніх навчальних класах, кабінеті директора, вчительській кімнаті, спортивному залі, туалеті - вибиті вікна, зірвані шпалери, розтрощені меблі, вирізані батареї, розкидане шкільне приладдя.

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школуundefined

«Сказали: не буде внутрішнього туалету, не буде школи. Протягом літа збудували новий туалет за всіма санітарними нормами. І все знищили. А ось що зробили з кабінетом для вчителів. Сюди я замовляла спеціальні меблі – з поличками для методичної літератури, для папок. Все знищено. Як би я не здавала школу під ключ, я б очікувала чого завгодно, але ж все до кожної дрібнички здала. Хто за це відповість? А повинні відповісти. І тут болгарками працювали, саме болгарками - люди казали. Подивіться на класи – всі батареї зрізали. Тут був чудовий клас – початковий. Сучасна дошка, таблиці, стенди, шафи», - розповіла журналістам Суспільного колишня директорка Різдвянської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів Новомиколаївського району Євгенія Крячок.

колишня директорка Різдвянської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів Новомиколаївського району Євгенія Крячокundefined

колишня директорка Різдвянської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів Новомиколаївського району Євгенія Крячок

Пані Євгенія показала навчальний клас, в якому вчителювала багато років, а також внутрішній туалет, на будівництво котрого, за словами жінки, керівник місцевої агрофірми надав 80 тисяч гривень.

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школуundefined

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школуundefined

«Вирваний нещадно гіпсокартон. Усе знівечене. Тут був бойлер, немає бойлера. Ось тут все було гарно виконано, красива стеля. У санстанції мені надали будівельні норми щодо внутрішнього туалету, і ми все зробили за цими санітарними нормами. Були 4 кабінки. А зараз де унітази, де? Тут були два чудові нові умивальники. На кабінках – гарні євродвері і всюди – сучасне освітлення», - каже Євгенія Крячок.

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школуundefined

За словами Євгенії Крячок, ключі від школи з 2013 року були у сільській раді Різдвянки. Її голова Григорій Білик телефоном пояснив журналістам Суспільного, що різдвянська загальноосвітня школа є комунальною власністю Новомиколаївської районної ради, і саме вона несе відповідальність за стан будівлі навчального закладу. «Ніякого відношення Різдвянська сільська рада до школи не має. Це майно – комунальна власність сіл і селищ Новомиколаївського району. Розпоряджалась нею Новомиколаївська районна рада. Вона виносила рішення про призупинення, вона ж виносила рішення про закриття. Майно – не наше, ми там ні за що не відповідаємо. Дійсно, в школу приїжджали, ті – брали посуд, ті брали плафони, ті брали столи. А щоб було зручно, залишили ключі в Різдвянській сільській раді. Ну, дзвонять, що приїдуть ті-то, тобто це їхнє майно, ми за нього не відповідаємо. Хто забирав майно, хто вивозив майно? – Наприклад, якійсь школі два стола треба. Це ж їхня структура. Завідуюча районо дзвонить, що приїдуть із Тернуватської школи і візьмуть три стола, наприклад», - розповідає Різдвянський сільський голова Новомиколаївського району Григорій Білик.

За словами Євгенії Крячок, до 2013 року в Різдвянській загальноосвятній школі І-ІІІ ступенів навчалось 30 дітей. Тоді ж у серпні, рішенням сесії Новомиколаївської районної ради, діяльність школи призупинили з формулюванням - «на період проведення ремонтних робіт, встановлення системи опалення та переоснащення матеріальної бази». Діти продовжили навчання у сусідніх селах - Любицькому та Тернуватому. Батьки ж на загальних зборах неодноразово заявляли про необхідність збереження навчального закладу. Однак, у 2018-му, рішенням чергової сесії райради, школу остаточно закрили. Два роки тому Євгенія Крячок подала заяву до обласного управління нацполіції, й за фактом пограбування різдвянської школи було відкрите кримінальне провадження. Але згодом справу закрили, - каже жінка.

Загалом, у районі протягом останніх років припинили діяльність близько половини малокомплектних шкіл. На думку заступника голови Новомиколаївської райради Петра Дубовика, ця тенденція продовжиться - через демографічну кризу. Зокрема, у 2019-му в районі народилось лише 40 дітей.

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школуundefined

У Запорізькій області розграбували загальноосвітню школу

«У майбутньому, коли в класі є 20 чоловік, коли цей закон вступає в силу, я не готовий сказати – завтра, післязавтра, чи через місяць, чи через п’ять, але по району тільки в опорній школі може бути 20 чоловік. Така ситуація по цих школах», - говорить заступник голови Новомиколаївської районної ради Петро Дубовик.

заступник голови Новомиколаївської районної ради Петро Дубовикundefined

заступник голови Новомиколаївської районної ради Петро Дубовик

22 грудня минулого року село Різдвянка увійшло до новоутвореної Любицької об’єднаної територіальної громади. Якщо її депутати подадуть заяву до райради, школу рішенням чергової сесії можуть передати на баланс громади, - повідомив під час зустрічі Петро Дубовик. Оскільки будівля є непридатною для навчального процесу, нові власники можуть виставити її на аукціон – з подальшим використанням для господарських цілей.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди