"Звільнені мільйони". ЮНЕСКО назвала культурну галузь такою, що найбільше постраждала від пандемії

"Звільнені мільйони". ЮНЕСКО назвала культурну галузь такою, що найбільше постраждала від пандемії

"Звільнені мільйони". ЮНЕСКО назвала культурну галузь такою, що найбільше постраждала від пандемії

Наслідки пандемії для працівників культури та всього сектора виявилися гіршими, ніж передбачалося раніше. До такого висновку дійшли експерти ЮНЕСКО – повідомляється в публікації від 22 грудня на новинному сайті Організації Об'єднаних Націй.

"Кіноіндустрія постраждала найбільше – звільнені мільйони людей; третина картинних галерей скоротила штат щонайменше вполовину. Музична індустрія не дорахувалася в цьому році 10 млрд прибутку, а обіг коштів у видавничому бізнесі скоротився на 7,5%. Закрито кінотеатри, театри, книжкові магазини", – йдеться в повідомленні.

Не краще ситуація й в інших галузях. Через пандемію 85 тисяч музеїв (що становить 90% від загальної кількості таких установ у світі) не працювали. Деякі з них перейшли в онлайн і організували віртуальні екскурсії залами, однак в Африці та малих острівних країнах таке могли собі дозволити лише 5% музеїв.

"Звільнені мільйони". ЮНЕСКО назвала культурну галузь, що найбільше постраждала від пандеміїAP

З початку пандемії багато концертів та виставок теж перейшли у віртуальний формат. Втім в ЮНЕСКО нагадують, що 46% населення планети досі не має доступу до інтернету.

"Сектор економіки, що забезпечує 30 млн робочих місць, бореться за виживання – ми повинні надати допомогу. Культура завжди допомагала нам долати кризи, тепер наша черга захистити різноманітність, в якій полягає її сила", – заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Одре Азула.

В ЮНЕСКО ситуацію називають "надзвичайною" і закликають уряди підтримати діячів мистецтва, а також надати допомогу сектору в цілому.

Нагадаємо, 22 грудня стало відомо про те, що MGM Holdings Inc., материнська компанія голлівудської кіностудії MGM, вже найняли консультантів для потенційного продажу студії. Хто може бути зацікавлений в покупці – поки невідомо, проте студія вже навряд чи переживе пандемію через свої витрати.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше