Наслідки пандемії для працівників культури та всього сектора виявилися гіршими, ніж передбачалося раніше. До такого висновку дійшли експерти ЮНЕСКО – повідомляється в публікації від 22 грудня на новинному сайті Організації Об'єднаних Націй.
"Кіноіндустрія постраждала найбільше – звільнені мільйони людей; третина картинних галерей скоротила штат щонайменше вполовину. Музична індустрія не дорахувалася в цьому році 10 млрд прибутку, а обіг коштів у видавничому бізнесі скоротився на 7,5%. Закрито кінотеатри, театри, книжкові магазини", – йдеться в повідомленні.
Не краще ситуація й в інших галузях. Через пандемію 85 тисяч музеїв (що становить 90% від загальної кількості таких установ у світі) не працювали. Деякі з них перейшли в онлайн і організували віртуальні екскурсії залами, однак в Африці та малих острівних країнах таке могли собі дозволити лише 5% музеїв.

З початку пандемії багато концертів та виставок теж перейшли у віртуальний формат. Втім в ЮНЕСКО нагадують, що 46% населення планети досі не має доступу до інтернету.
"Сектор економіки, що забезпечує 30 млн робочих місць, бореться за виживання – ми повинні надати допомогу. Культура завжди допомагала нам долати кризи, тепер наша черга захистити різноманітність, в якій полягає її сила", – заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Одре Азула.
В ЮНЕСКО ситуацію називають "надзвичайною" і закликають уряди підтримати діячів мистецтва, а також надати допомогу сектору в цілому.
Нагадаємо, 22 грудня стало відомо про те, що MGM Holdings Inc., материнська компанія голлівудської кіностудії MGM, вже найняли консультантів для потенційного продажу студії. Хто може бути зацікавлений в покупці – поки невідомо, проте студія вже навряд чи переживе пандемію через свої витрати.