Конкурс: У Сумах визначили перевізників для чотирьох маршрутів, ще для трьох охочих не знайшлося

Конкурс: У Сумах визначили перевізників для чотирьох маршрутів, ще для трьох охочих не знайшлося

Конкурс: У Сумах визначили перевізників для чотирьох маршрутів, ще для трьох охочих не знайшлося
Суспільне Суми

На двох автобусних маршрутах у Сумах №8 та №9, від яких раніше відмовлялись перевізники, працюватимуть нові підприємці, які не працюють у місті. 2 та 25 маршрути обслуговуватимуть ті, хто возив людей останні п’ять років. Усього розігрували 7 лотів.

Конкурс з перевезення пасажирів у Сумах оголосили наприкінці серпня. За умовами, які оприлюднили на сайті міськради, на нього винесли сім маршрутів:

  • № 2 Ковпака – Прокоф’єва;
  • № 8 Тополянська – Василівка;
  • № 9 Добровільна – Прокоф’єва;
  • № 25 Добровільна – Інтернаціоналістів;
  • № 58Василівка – Тополянська;
  • № 64А Добровільна – Центральний ринок;
  • № 67 Прокоф’єва – вул. Косівщинська.

За правилами міськради, на чотирьох маршрутах: 2, 8, 64А та 67 мають бути автобуси, які вміщують щонайменше 40 пасажирів, решта – не менше 23-х.

До конкурсного комітету надійшло 5 пропозицій від перевізників. Одну не розглядали, бо заявлені автобуси, не відповідали класу та пасажиромісткості.

Маршрут №2 "Ковпака – Прокоф’єва"

Конкурс: У Сумах визначили перевізників для чотирьох маршрутів, ще для трьох охочих не знайшлося
Суспільне Суми

Попередньо, на цьому маршруті переміг перевізник Андрій Олійник, який на ньому працює з вересня 2015 року. Також він обслуговує маршрути №17а – "Роменська –Хіммістечко" та 21 - "Прокоф’єва- Прокоф’єва". За інформацією аналітичної системи Youcontrol, підприємець має 39 маршруток у користуванні та ще 15 власних. Коментувати будь-що Суспільному відмовився.

Маршрут №8 "Тополянська – Василівка"

Конкурс: У Сумах визначили перевізників для чотирьох маршрутів, ще для трьох охочих не знайшлося
Суспільне Суми

На 8 маршрут конкурсний комітет рекомендує перевізника Олега Прокопішека. У конкурсі він брав участь вперше. У своїй пропозиції заявив чотири автобуси середньої місткості.

"Якщо буде локдаун, то це економічно невигідно просто їздити. Вони на дизельному паливі, там дуже велика заправка буде. Однозначно ми будемо пробувати їздити автобусами. І ще ж річ у тому, що вартість проїзду настільки низька. Для цих автобусів проїзд повинен бути не менше 8 грн", – розповів перевізник Олег Прокопішек.

З його слів, він має автобуси ПАЗ, наймолодший з яких 2019 року випуску, автобуси ПАЗ-інвалід для перевезення людей з обмеженими можливостями та Рути.

Маршрути №9 та №25 з Добровільної

По цих трьох маршрутах хотіли пустити автобуси. Мешканка району Добровільної Світлана Кулик була на конкурсі. З її слів, в цьому районі мешкає близько 6 тис. людей і трьох автобусів, які там їздять, – замало.

"Написали звернення, щоб нам виділи додатково сюди маршрутки. Значить 9-ку ми просили з таким акцентом, дуже просили, щоб пустили її через Макдональдс, не так, як вона раніше їздила через Героїв Сталінграда. Вона не актуальна, вона не вигідна перевізнику і нам туди незручно. Нас вислухали, пообіцяли значить нам пустить додаткові маршрутки сюди в наш мікрорайон", – говорить мешканка вул. Добровільної Світлана Кулик.

Комунальний транспорт, що їде по Петропавлівськів, пообіцяли лишити, каже пані Світла.

За результатами конкурсу, якщо їх затвердять, з Добровільної на Прокоф’єва та Інтернаціоналістів ходитимуть маршрутки №9 та №25. Дев’ятий маршрут обслуговуватиме перевізник Ігор Курський. На конкурс він подав шість машин.

"Чого той маршрут, тому що я там сам живу. Просто тоді від нього відмовилися, і людям важко вибиратися, які там живуть. Треба щось пробувати, кругом важко, але треба пробувати. Я сам водієм за кермом сидів, я довго в цьому бізнесі маршрутному", – розповідає перевізник Ігор Курський.

На 25-му маршруті, який виставили на конкурс у лютому 2017 року та закрили восени 2018-го, працювало два перевізники. Нині його взявся обслуговувати Геннадій Петренко. Це товариство "Престиж Лайн", у якого є 8 автобусів: 6 орендованих, за інформацією Youcontrol, та два – власних.

Маршрути № 58, № 64А та № 67

На ці напрямки охочих на конкурсі не знайшлося. Їм спробують знайти перевізників наступного конкурсу, сказала речниця мерії Ольга Семениста.

Читайте також

  • "Нестабільний графік, брудні салони, нахабні водії" - коментарі сумчан у соцмережах щодо маршруток

Вибір редакції

На початок