Директорку запорізької гімназії звільнили на вимогу профспілки. Вона має намір позиватися

Директорку запорізької гімназії звільнили на вимогу профспілки. Вона має намір позиватися

Директорку запорізької гімназії звільнили на вимогу профспілки. Вона має намір позиватися Суспільне Запоріжжя

Директорку Запорізької гімназії №17 Оксану Плотникову звільнили з роботи за вимогою первинної профспілки колективу навчального закладу. Сама жінка вважає такі дії з боку колег неправомірними. Збирається оскаржувати це рішення у судовому порядку.

Оксану Плотникову звільнили у перший день її виходу на роботу після перебування на лікарняному з COVID -19. О 8-мій годині ранку 16 грудня, в перший день після закриття листка непрацездатності, Оксана Плотникова вийшла на роботу, однак до власного кабінету зайти не змогла - під час її перебування на лікарняному замок на дверях змінили.

Директорку запорізької гімназії звільнили на вимогу профспілки. Вона має намір позиватисяСуспільне Запоріжжя

Завгосп Юрій Ярмак пояснив керівниці, що його змусили зламати замок: "Завуч гімназії і половина колективу – всі на мене накинулись: ви повинні це зробити. Юрист Комунарського територіального відділу освіти, також, приїхав і змушував мене це зробити. Мовляв, треба перевірити на наявність всі документи й зробити опис кабінету. Тиснули, у мене схопило серце, почалась скажена аритмія, мені стало зле. Це просто знущання було," - розповідає Юрій Ярмак.

Адвокатка Оксани Плотникової Ірина Коломоєць розпитала у тимчасової виконувачки обов’язків керівника закладу Лариси Трохової, навіщо у відсутності директора зламали двері в її кабінеті:

Це було з відома поліції, з відома начальника ТВО.

– А причина? Навіщо було зламувати двері й міняти замки?

– Тому що директор пішла на лікарняний, не залишила документів розпорядчих, не залишила печатку, не залишила ключ від сейфу, де знаходяться всі документи школи.

– А ви звертались до неї з проханням надати ключ?

– Звісно.

– Неправда.

– Була створена комісія і їй телефонували.

Директорку запорізької гімназії звільнили на вимогу профспілки. Вона має намір позиватисяСуспільне Запоріжжя

Все, що відбувається у педагогічному колективі Запорізької гімназії №17, адвокат Оксани Плотникової називає мобінгом – цькуванням співробітника (у даному випадку керівника) трудовим колективом. Дії колег її підзахисної трактує як неправомірні. За її словами, директор Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради звільнив Оксану Плотникову у перший день її лікарняного. Потім скасував свій наказ, але тільки для того, щоб звільнити її повторно в перший день після одужання.

"Ми звернулись до поліції з заявою про викрадення документів, про злам кабінету, а також оскаржуємо дії директора Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради, оскільки вбачаємо в їхніх діях грубе порушення чинного законодавства," - повідомила Ірина Коломоєць.

На вимогу адвокатки до гімназії прийшли правоохоронці. Завітали й співробітники Комунарського територіального відділу освіти. Начальник відділу Олександр Могилін розповів, що: "Вчора отримали лист про те, що Оксана Вікторівна має діагноз COVID-19. А сьогодні мені повідомили, що вона вийшла на роботу. Тому я приїхав з’ясувати, чи дійсно закінчився лікарняний. Якщо він закінчився, тоді немає жодних перепон, щоб вона виконувала свої обов’язки". Проте, вже за кілька годин Олександр Могилін повернувся до школи й зачитав Плотниковій наказ про її звільнення за статтею №45 Кодексу законів про працю - "За вимогою профспілки закладу".

Оксана Плотникова обійняла посаду директора Запорізької гімназії №17 (тоді загальноосвітньої школи) за конкурсним відбором торік у серпні. За її словами, тоді у територіальному відділі освіти її попросили налагодити трудову дисципліну у навчальному закладі.

Директорку запорізької гімназії звільнили на вимогу профспілки. Вона має намір позиватисяСуспільне Запоріжжя

Оксана Плотникова

Каже - вже в перші місяці роботи виявила грубі дисциплінарні порушення з боку підлеглих, небажання виконувати свої посадові обов’язки, невиправдані штатні довантаження й премії. Колектив розділився на два ворожі табори, - розповіла директорка.

Як розповідає Оксана Плотникова, навесні, під час карантину, керівник територіального відділу освіти виніс їй догану "за перевищення службових повноважень". Відтоді розпочались численні перевірки її діяльності. Виявили незначні порушення з охорони праці, що зараз усунено: "Чому ще перевірки? Тому що були скарги від працівників, які не бажали працювати і належним чином виконувати свої посадові обов’язки. На них складалися акти, це їх не задовільняло,"- каже Плотникова.

Тоді ж директор Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук запропонував Оксані Плотниковій звільнитися за власним бажанням. Директорка відмовилась. Після цього первинна профспілка закладу прийняла рішення звільнити свого керівника за статтею №45Розірвання трудового договору з керівником на вимогу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) Кодексу законів про працю.

Наразі, Оксана Плотникова звернулася до суду щодо незаконного звільнення її з посади директора й направила лист до освітнього омбудсмена України Сергія Горбачова з проханням захистити її громадянські права. Тим часом, кореспонденти Суспільного направили інформаційний запит до начальника Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Станіслава Романчука з проханням прокоментувати причини звільнення з посади директора Запорізької гімназії №17.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди