ФІФА звинувачує Блаттера в розтраті майже 500 млн євро на Музей світового футболу

ФІФА звинувачує Блаттера в розтраті майже 500 млн євро на Музей світового футболу

ФІФА звинувачує Блаттера в розтраті майже 500 млн євро на Музей світового футболу АР Images

На ремонт і модернізацію будівлі в Цюріху, що не належить ФІФА, витратили 140 млн франків, а оренда повинна обійтися ще в 360 млн франків.

Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) подала в прокуратуру кантону Цюріха заяву про порушення кримінальної справи стосовно колишнього голови ФІФА Зеппа Блаттера. Про це повідомив офіційний сайт ФІФА.

Читайте також: Віцепрезидента ФІФА відсторонили від роботи через зловживання службовим становищем

Як зазначили у ФІФА, Блаттер і ряд інших осіб запідозрені в причетності до укладання договорів, які привели до необгрунтованих витрат на Музей світового футболу, що відкрився в Цюріху в 2016 році.

Загальні витрати на проект склали 500 млн швейцарських франків461 578 759 євро в еквіваленті, з цієї суми близько 140 млн франків були витрачені на ремонт і модернізацію будівлі, яка ФІФА не належить, йдеться в повідомленні. Крім того, договір оренди був укладений на невигідних умовах і до моменту закінчення його терміну в 2045 році має обійтися ФІФА в цілому в 360 млн франків.

Адвокат Блаттера в інтерв'ю швейцарським ЗМІ назвав звинувачення необгрунтованими.

Читайте також: ФІФА розробляє напівавтоматичну технологію, яка розпізнаватиме офсайд

Які ще розслідування проти Блаттера проводилися раніше

Зепп Блаттер, який керував ФІФА з 1998 по 2015 рік, раніше вже потрапляв в поле зору правоохоронних органів. В кінці травня 2015 року він був затриманий за підозрою в корупції разом з іншими високопоставленими чиновниками ФІФА.

Всього звинувачення були пред'явлені 14 колишнім і чинним футбольним чиновникам. Блаттер був звинувачений, зокрема, в розтраті і в нецільовому виконанні службових обов'язків і відсторонений арбітражною палатою комітету з етики ФІФА від футбольної діяльності на вісім років, пізніше цей термін скоротили.

В кінці листопада 2020 року Федеральна прокуратура Швейцарії розширила слідство стосовно Блаттера, запідозривши його також в шахрайстві. Слідчі, зокрема, продовжують вивчати обставини переведення Блаттером 2 млн швейцарських франків з коштів організації на рахунки екс-керівника Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Мішеля Платіні в 2011 році.

Читайте також: CAS зареєстрував апеляцію УАФ на рішення про технічну поразку в матчі зі Швейцарією

Що відомо

  • Йозеф Блаттер - восьмий президент ФІФА. Вперше обраний в 1998 році, переобраний в 2002, 2007, 2011 і 2015 роках. 2-го червня 2015 року, в зв'язку з корупційним скандалом в ФІФА, оголосив про відхід з поста президента ФІФА,
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс