Кошти для реставрації скульптури "День і Ніч" в Одесі перевели на боротьбу з COVID

Кошти для реставрації скульптури "День і Ніч" в Одесі перевели на боротьбу з COVID

Кошти для реставрації скульптури "День і Ніч" в Одесі перевели на боротьбу з COVID Думська

Гроші, виділені на реставрацію скульптурної композиції "День і Ніч", що на будівлі Одеської міської ради, перевели на боротьбу з COVID-19. Про таке розповів заступник начальника управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міськради Віталій Бабин.

За його словами, управління включило будівлю на Думській, 1 до програми виконання ремонтно-відновлювальних робіт в історичному центрі Одеси. Утім через коронавірусну інфекцію кошти довелося перевести в інший фонд, запевнив Бабин.

Наразі для виконання локальних протиаварійних робіт на композиції "День і Ніч" в управлінні з питань охорони об'єктів культурної спадщини міськради шукають позабюджетні кошти. Протиаварійні роботи, за словами Бабина, зможуть зберегти статую до повної комплексної реставрації будівлі.

Зазначимо, 20 грудня видання "УСІ" повідомило, що у жіночої фігури на даху міськради, що символізує День, відпала частина грудей.

Гроші на реставрацію скульптур на будівлі Одеської мерії перевели на боротьбу з COVID-19УСІ

Гроші на реставрацію скульптур на будівлі Одеської мерії перевели на боротьбу з COVID-19

Нагадаємо, у 2019 році скульптуру "День і ніч" пошкодив дрон. Тоді у композиції відкололася частина обличчя, яку комунальники нашвидкоруч приклеїли скотчем.

Реставрацію скульптури розпочали через рік після її пошкодження. Тоді тріщини на скульптурі мали залити спеціальним розчином, а також помити та пофарбувати обличчя статуї "Ніч", аби убезпечити від потрапляння вологи.

Додамо, над входом до мерії встановлений годинник, який у 1868 році виготовила англійська фірма "Сміт і сини". Саме над ним розташовані дві жіночі фігури — День і Ніч.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше