Альбом "Живопис голкою Ніни Гончарук" презентували у Хмельницькому

Альбом "Живопис голкою Ніни Гончарук" презентували у Хмельницькому

Альбом "Живопис голкою Ніни Гончарук" презентували у Хмельницькому
undefined

Альбом "Живопис голкою Ніни Гончарук" презентували у виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Офсетне видання накладом 100 примірників, до якого увійшли 205 зображень вишитих картин заслуженого майстра народної творчості України Ніни Гончарук.

У виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва розгорнулась виставка заслуженого майстра народної творчості України Ніни Гончарук. Жінка вишиває тридцять років. Особливість представленої експозиції - презентація альбому полотен Ніни Гончарук.

"Протягом усього мистецького життя я вишила 245 картин, 205 картин ввійшло до каталогу. В мене, практично, був готовий матеріал. Альбом на мій погляд вийшов дуже гарний, подарунковий".

Упорядкувала видання та підготувала його до друку мистецтвознавця Людмила Рожко-Павленко. Жінка каже, працювати над ним почала на початку 2018 року. У липні 2019 року альбом зверстали.

"Тут є і великоформатні картини, які від 55 сантиметрів до 65, є мініатюри. Тобто, ми старалися взяти всі абсолютно роботи, навіть ті, що зараз знаходяться далеко закордоном. Видавництво намагалося наблизити це все до натурального, тому, що фотографії у Ніни Іванівни деякі були, деякі з них ми перефотографовували. Я намагалася за допомогою комп'ютера відтворити так, як це було в натуральний колір".

Людмила Рожко-Павленко додає, Ніна Гончарук вишиває картини технікою, яку сама винайшла.

"Творчість Ніни Іванівни унікальна. Завдяки своєму винаходу 3-D, так би мовити, вишивці, або тьохшарова вишивка, так не вишиває ніхто ні в Україні, ні в світі. Тому вона унікальна в цьому сенсі. І унікальність в тому, що тут зібрані всі картини, здебільшого тільки більше 100 творів присвячені Шевченку, ілюстрацій, або творів за мотивами його творів".

Традиційне українське ремесло, як от вишивання, Ніна Гончарук відкрила по-новому, розповідає начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков.

"Відрадно, що у нас є така майстриня як Ніна Іванівна Гончарук, яка популяризує це мистецтво і популяризує місто Хмельницький і Україну загалом. Видання "Живопис голкою", яке виходить завдяки підтримці програми місцевих авторів книговидання "Читай українською", це не лише книга, яка буде поповнювати фонди бібліотек Хмельницького, але вона буде презентована гостям міста Хмельницького".

Вибір редакції

На початок