Ліси Карпат і Донецька область. Який вигляд має українська шопка у Ватикані

Ліси Карпат і Донецька область. Який вигляд має українська шопка у Ватикані

Ліси Карпат і Донецька область. Який вигляд має українська шопка у Ватикані Vatican news

У міжнародній різдвяній виставці під назвою "100 вертепів", яка проходить на площі Святого Петра у Ватикані, цього року вперше бере участь шопка Шопка або вертепна скриня — різновид вертепу, переважно макет, що зображає віфлеємську стайню в ніч Різдва Христового. Вона може бути виконана як у мініатюрі, так і у великих розмірах.з України.

Як повідомили в МЗС України, український експонат створила схимонахиня Теодозія Полотнюк. Шопка символізує дух українського Різдва — від сходу до заходу України.

"На передньому плані української композиції можна впізнати ліси Карпат, а на задньому – село Многопілля Донецької області (тут розташований скит, в якому перебувала сестра Теодозія – ред.). Вертеп символічно відображає дух Різдва від сходу до заходу України і знайомить з багатогранною палітрою української різдвяної традиції", – розповіли у зовнішньополітичному відомстві.

Виставку "100 вертепів" відкрили під акомпанемент українських колядок, які виконали учні недільної школи при Прокатедральному Соборі Святої Софії у Римі та семінаристи Папської Колегії Святого Йосафата.

Ліси Карпат і Донецька область. Як виглядає українська шопка у ВатиканіVatican News

Виставка вертепів у Ватикані

Цьогоріч через карантинні обмеження різдвяні експонати розмістили на свіжому повітрі під колонадою Берніні на площі Святого Петра.

Цей захід вже третій рік поспіль проходить під патронатом Папської Ради сприяння новій євангелізації.

Виставка працюватиме до 10 січня 2021 року.

Що відомо

  • На площі Святого Петра у Ватикані урочисто засвітили 30-метрову різдвяну ялинку, а також відкрили традиційний вертеп, що знаменує початок різдвяних і новорічних святкувань.
  • Різдвяні літургії Папи Франциска у Ватикані цьогоріч проходитимуть без участі людей у зв'язку з пандемією коронавірусу. Служби транслюватимуться онлайн.
  • Папа Римський Франциск оголосив про спеціальну індульгенцію у зв'язку з пандемією для тих, хто покається протягом року — з 8 грудня 2020-го по 8 грудня 2021-го.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше