Епіфаній висловився щодо перенесення Різдва на 25 грудня

Епіфаній висловився щодо перенесення Різдва на 25 грудня

Епіфаній висловився щодо перенесення Різдва на 25 грудня
Фото: УНІАН

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній вважає, що святкування Різдва Христового в один день 25 грудня в Україні можливе тоді, коли церква та віряни "дозріють" до такого рішення.

Про це Епіфаній сказав у інтерв’ю "Радіо Свобода".

Він зауважив, що загалом не проти святкування православного Різдва 25 грудня, але, згідно з соціологічними опитуваннями, понад 60% українців проти цього. "І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол", — зазначив предстоятель ПЦУ.

"Ми не можемо говорити про два Різдва. На державному рівні дехто може святкувати. У нас є римо-католики, які святкують 25 грудня. Ніхто нікому не заперечує. І держава встановила цей день вихідним днем. Але поки що немає перехідного періоду. Коли церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення", — наголосив Епіфаній.

При цьому він зазначив, що такий перехід — це лише питання часу. "Воно відбудеться, але коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі і не тільки православні, інші християни, бо все це взаємопов’язано між собою. Коли ми побачимо, що більшість готова, тоді буде ухвалене загальноцерковне рішення про перехід", — підсумував священослужитель.

Що відомо

  • В Україні з 2017 року 25 грудня є офіційним вихідним днем.
  • В Україні Різдво святкують двічі. 7 січня українські православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем (або так званим "старим стилем"). Римо-католицька церква і більшість протестантських і православних церков світу святкуватимуть Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським.
  • У грудні 2019 року предстоятель ПЦУ Епіфаній заявляв Супільному, що Православна церква не проти перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, проте таку ініціативу не підтримують українці.
На початок