Жителі Миколо-Бабанки проти старости, яку призначив голова громади

Жителі Миколо-Бабанки проти старости, яку призначив голова громади

Жителі Миколо-Бабанки проти старости, яку призначив голова громади Суспільне: Кропивницький

Жителі села Миколо-Бабанка Кетрисанівської громади, що у Кіровоградській області, протестували проти новобраної старости села. Кандидатуру пропонує голова громади, затверджують депутати, – сказав голова громади Віктор Поліщук. Звільнити її можуть, якщо вона не виконуватиме свої обов'зки.

У залі Бобринецької районної адміністрації зібралось 25 жителів села Миколо-Бабанка. Просять змінити старосту села Миколо-Бабанка та приєднаного села Сорочанове.

28 листопада в селі, де проживають 400 людей, провели опитування, – розповіла жителька села Світлана Стрільцова. Місцевих питали стосовно кандидатури старости. З 280-ти опитаних чотири не підтримали жодного, 244 – за колишню сільську голову Олену Карась, 32 – за Клавдію Щербину. Саме вона стала старостою.

Сільський голова Кетрисанівської сільської ради розказав, як можна замінити старосту: "Кандидатура обирається головою, затверджується депутатами. У разі, якщо староста не виконує свої обов’язки, то і голова, і жителі можуть відкликати його. Шановні, так людина ще не працювала!"

Жителька села Світлана Стрільцова розказала, чому хочуть змінити статоросту: "Хай призначить іншу людину. Я не можу вам сказати, не хочеться поливати брудом. Мабуть, немає такого двору, з ким би вона не пересварилася".

Проти новообраної старости Олена Садовська: "Ми прожили в цьому селі з цією людиною і ми добре її знаємо. Ми просто не хочемо щоб вона була з нами. Вона і нечесна, і не люблять у селі цих людей. Вони скандальні, склочні. Потрібен ти цій людині, вона до тебе прийде, "ой-йо-йой" розкаже. Потім, якщо ти їй без користі, вона мимо пройде, і не привітається".

Жителі Миколо-Бабанки проти старости, яку призначив голова громадиСуспільне: Кропивницький

Сільський голова пояснив людям, чим посада старости відрізняється від посади сільської голови: "Йде реорганізація. Староста – це дійсно посадова особа місцевого самоврядування, але це буде виконавець на території. Не голова сільської ради – дуже багато повноважень з нього знімуться, в тому числі фінансові, вирішення земельних питань. Якщо я побачу підстави об’єктивні для того щоб робити зміни старости, то, можливо, це і треба буде робить".

Секретарка Кетрисанівської сільської ради Людмила Олексієнко каже: брала участь в голосуванні за старосту села: "Я довіряю своєму голові. Тому я підтримала дану кандидатуру. На сесії були присутніх 18 депутатів і сільський голова – це ті хто приймає участь в голосуванні. Із 19 чоловік За проголосувало 16, проти 2, утримався один".

Клавдія Щербина працювати старостою розпочала 16 грудня: "Запропонував мені голова Поліщук Віктор Васильович. Я подумала, і кажу, я згодна працювати. Щоб краще трошки село було. А що люди збунтувались, я взагалі не знала. Я пропрацювала 17 років в Будинку культури, проводила всі свята, всі організаційні роботи. І я так подумала, що староста села, його обов’язки організаційні".

Ось, що розповіли жителі села, з якими поспілкувалась наша знімальна група.

"Всі щоб була вона старостою, вона чесна, справедлива людина, бо нам уже та влада надоїла. Вони ж забрали у нас все, землі забрали, нема вже де корови припнуть", – каже Ольга Шиманська.

"Демократія – це влада народу, значить, до думки народу повинні прислуховуватись", – вважає Лариса Поліщук.

22 грудня у селі Миколо-Бабанка проведуть збори, на яких визначать, чи замінять старосту села.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди