Як працюватимуть заклади культури та туризму під час зимового карантину

Як працюватимуть заклади культури та туризму під час зимового карантину

Як працюватимуть заклади культури та туризму під час зимового карантину

18 грудня на сайті Міністерства культури та інформаційної політики з'явились роз'яснення щодо роботи закладів культури та туризму в період зимового карантину та січневого локдауну.

У міністерстві наголосили, що в період з 19 грудня 2020 до 28 лютого 2021 року на всій території України оголошено карантин, під час якого буде дозволено:

 • роботу готелів та санаторно-курортних закладів, крім інших закладів, які надають послуги з тимчасового розміщення, у тому числі в готелях: 
 • роботу спортзалів та фітнес-центрів, які можуть обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 20 кв. м;
 • роботу закладів громадського харчування з 7:00 до 23:00 (у новорічну ніч - до 1:00) з проведенням розрахункових операцій до 22:00, в інший час можна здійснювати адресну доставку замовлень та замовлення на винос;
 • проведення масових культурних заходів, у тому числі концертів, за участю до 20 осіб з дотриманням дистанції не менш як 1,5 м;
 • приймання відвідувачів у кінотеатрах, всіх закладах культури та іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів до 50% місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду та позаду);
 • приймання відвідувачів до музеїв, виставок, галерей тощо, які можуть обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 10 кв. м приміщення.
Як працюватимуть заклади культури та туризму під час зимового карантинуМінкульт

Як працюватимуть заклади культури та туризму під час зимового карантину

Водночас у період з 8 січня до 25 січня 2021 року на території України буде діяти більш жорсткий режим карантинних обмежень. У цей час буде заборонено:

 • приймання відвідувачів закладами культури та проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників.
 • приймання відвідувачів спортивними залами, фітнес-центрами, басейнами;
 • заклади громадського харчування та місця для харчування можуть працювати з 6-ї до 11-ї години ранку, з наданням послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів цілодобово.

Також у період локдауну закладам культури та суб’єктам господарювання у сфері культури буде дозволено здійснювати підготовку театральних, постановок, театрально-концертних програм та інших заходів для публічного показу тощо, а також діяльність, пов'язану з виробництвом аудіовізуальних творів. Крім того, не буде заборони на організацію гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв).

Що відомо

 • Станом на ранок 18 грудня в Україні підтверджено 12 630 нових випадків COVID-19, летальних випадків за добу — 260, одужали 12 866 людей, шпиталізовано — 2904 осіб.
 • Кабінет міністрів вирішив ввести в Україні новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.
 • 70% українців вважають COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше "Рейтинг" оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше