"Реанімували": на Рівненщині громадам з децентралізацією допомагатиме спеціальна рада

"Реанімували": на Рівненщині громадам з децентралізацією допомагатиме спеціальна рада

"Реанімували": на Рівненщині громадам з децентралізацією допомагатиме спеціальна рада Суспільне Рівне

Приймаючи майно, яке до реформи самоврядування було у спільній власності, об'єднані громади беруть на себе зобов'язання його утримувати. Більше того – навіть погасити борги, які має певний об'єкт чи заклад.

Про це сказала юристка Тетяна Блащук на засіданні Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові Рівненської облради. Це було перше засідання, в якому взяли участь майже у повному складі новообрані голови громад Рівненщини, голови районних рад, керівництво та депутати обласної ради.

Рівнеоблрадазасідання пройшло у залі, де відбуваються сесії облради

Для прикладу, до Клеванської громади має відійти Клеванська центральна районна лікарня. Очільниця цієї громади Галина Кидун каже, що лише на оплату комунальних витрат, за попередніми підрахунками, потрібно 12 мільйонів гривень на рік, а така сума – доволі немала.

РівнеоблрадаГалина Кидун/Суспільне Рівне

"Самі розумієте, що прийняти такий об'єкт на баланс громади – це дуже відповідально. Це буде накладно для нас, а тому, аби вирішити питання і щоб цей заклад працював, ми будемо співпрацювати з іншими ОТГ, аби вони нам допомагали оплачувати комунальні послуги", – каже голова Клеванської громади Галина Кидун.

Законодавець визначив, що передача має відбутися не пізніше 1-го липня 2021-го року.

Читайте також: Є багато питань: експерти і посадовці розповіли про життя нових районів на Рівненщині

РівнеоблрадаТетяна Блащук/Суспільне Рівне

"З одного боку є ще час, але це не такий великий час для процесу передачі. Якщо законодавець оперативно вирішить питання з боргами, заробітними платами і механізми виділення коштів на ті об'єкти, які складно фінансувати маленьким громадам – то процес пройде швидко. Якщо ж це не буде вирішено, то будуть і протести, й інші ситуації", – каже кандидатка юридичних наук Тетяна Блащук.

Голова Рівненської облради Сергій Кондрачук в свою чергу бачить бюрократичні складнощі, які заважають повноцінно проходити цей процес.

РівнеоблрадаСергій Кондрачук/Суспільне Рівне

"Маємо новоутворені районні ради, яких є чотири, відбувається передача майна. Не до кінця зрозуміло, як вивільняти попередніх працівників, як виготовляти печатку, бо є різна позиція казначейства і реєстраторів. Здавалося, такі прості, технічні питання, які можуть заблокувати роботу новообраних органів", – каже голова Рівненської облради Сергій Кондрачук.

РівнеоблрадаСуспільне Рівне

Посадовець зазначив, що саме консультативна рада має бути тим органом, де мають знаходити відповіді на проблемні питання децентралізації. Сергій Кондрачук також сказав, що цей орган при голові облради "реанімують"

Що відомо

  • В області в рамках реформи децентралізації сформовано 64 громади. Квасилів об'єднали із Рівним.
  • Замість 16-ти в Рівненській області сформовано 4 райони: Рівненський, Дубенський, Сарненський та Вараський.
  • До Рівненського району увійшли: Здолбунівський, Острозький, Корецький, Гощанський, Костопільський, Березнівський Рівненський райони та Рівне. Цей район є найбільшим, орієнтовне його населення 632 тисячі, що більше, ніж решта три райони разом узяті.
  • Дубенський район об’єднав сьогоднішні Дубенський, Радивилівський, Млинівський та Демидівський райони. Орієнтовна чисельність населення 169 тисяч.
  • Сарненський включає Сарненський, Дубровицький та Рокитнівський райони. Орієнтовна чисельність населення 209 тисяч.
  • У район із центром у Вараші увійшли Володимирецький та Зарічненський. Орієнтовна чисельність населення 142 тисячі.
  • У МОЗ та НСЗУ запевнили, що комунальні медичні заклади будуть отримувати фінансування за раніше укладеними зі Службою договорами. А громади мали б профінансувати утримання будівель лікарень та комунальні послуг, які складають близько 8% від усього фінансування закладу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди