"Культура принад і спротиву". Стали відомі імена цьогорічних лауреатів премії Шевельова

"Культура принад і спротиву". Стали відомі імена цьогорічних лауреатів премії Шевельова

"Культура принад і спротиву". Стали відомі імена цьогорічних лауреатів премії Шевельова

Український ПЕН-клуб у своїй групі на Facebook оголосив лауреатів цьогорічної Премії Шевельова. Ім’я переможця традиційно оприлюднили під час урочистої церемонії 17 грудня – в день народження мовознавця, історика української літератури, есеїста Юрія Шевельова.

Головну відзнаку отримав український філософ та есеїст Тарас Лютий за книжку "Культура принад і спротиву" (Видавництво "Темпора"). Його нагородили статуеткою Бронзового Ангела, виготовленою скульпторкою Світланою Карунською, а також грошовою премію та дипломом лауреата.

“Платон вважав, що бути філософом може лише безстрашна людина", – сказала мистецтвознавиця Діана Клочко, – "Як автор “Культури принад і спротиву” Тарас вповні відповідає цій давній характеристиці. Зокрема й тому, що описує і аналізує речі малоприємні, але з таким рівнем спокою, який метаморфози безлічі (не)приємностей ХІХ і ХХ століть робить не більш ніж вправою для уважного роздивляння і міркування."

Крім того, були вручені дві спеціальні відзнаки:

  • Оксана Забужко з книгою вибраної есеїстики "Планета Полин" отримала спеціальну відзнаку Капітули за внесок у розвиток української есеїстики та промоцію спадщини Юрія Шевельова;
  • Письменник Василь Махно та його збірка есеїв "Уздовж океану на ровері" отримала спеціальну відзнаку UA: Радіо Культура та прозвучить в аудіоформаті в ефірі радіо.

Що відомо

  • Премія імені Юрія Шевельова була заснована 2013 року. Раз на рік вона присуджується українському авторові за художню та наукову есеїстику. Нагорода відзначає внесок у невідʼємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.
  • Лауреатами премії минулих років були зокрема Тарас Прохасько, Андрій Портнов, Костянтин Москалець, Олександр Бойченко, Вахтанґ Кебуладзе, Андрій Любка, Володимир Єрмоленко та Діана Клочко.

Читайте також

Прохасько, Забужко, Жадан. 8 українських книжок, про які соромно не знати

Роман Забужко увійшов до двадцятки найкращих книжок ХХІ сторіччя

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше