50 жителів Андрушівського району вимагають створення Волицької обєднаної громади

50 жителів Андрушівського району вимагають створення Волицької обєднаної громади

50 жителів Андрушівського району вимагають створення Волицької обєднаної громади undefined

Жителі 10-ти сіл Андрушівського району 14-го січня приїхали до Житомира з плакатами. Люди зібралися біля будівлі Житомирської облдержадміністрації. За словами ініціатора Василя Лівінського, представники громади ініціюють створення Волицької об’єднаної територіальної громади, але їх не підтримують.

Василь Лівінський: "Нас внесли у перспективний план у грудні минулого року, але це рішення не погодили на рівні Міністерства регіонального розвитку України. Ми сьогодні зателефонували до уряду, і там нам відповіли, що причина відмови у створенні громади – в облдержадміністрації".

Голова облдержадміністрації Віталій Бунечко запитав людей, чому за 5 років вони не створили громаду

Василь Лівінський: "Ми хочемо самі розвиватися. Якщо нас приєднають до району, то всі гроші підуть наверх. Не буде доріг і позакривають школи. Ми вимагаємо, щоб Волицька громада була внесена в перспективний план".

На це Віталій Бунечко відповів, що адміністрація подавала в мінрегіонрозвитку план на створення в області 71-єї громади, але його скорегували до 43. "Я сьогодні їду до прем’єрміністра з пропозиціями щодо створення територіальних громад", - сказав Віталій Бунечко.

Заступниця голови облдержадміністрації Наталія Остапченко: "Ми маємо 57 територіальних громад. Плюс доєднали до них території, які не були об’єднані. Таким чином, у нас вийшло 64 територіальні громади. Ми відправили 3 варіанти на розгляд міністерства, але оскільки це вся Україна, то нам остаточної відповіді не дали".

Представник центру розвитку місцевого самоврядування Дмитро Клименко: "Перспективним планом, який сьогодні діючий, передбачено, що має бути 2 територіальні громади – Андрушівська та Червоненська. Вимоги, які виставляють люди, не відображаються в перспективному плані. Але об’єднання досі добровільне, і для того, щоб створити Волицьку громаду, потрібно вносити зміни в перспективний план".

Автор сюжету Сергій Богінський

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди