Ексголова Сумської ОДА не з’явився до суду у справі щодо розгону сумського Євромайдану

Ексголова Сумської ОДА не з’явився до суду у справі щодо розгону сумського Євромайдану

Ексголова Сумської ОДА не з’явився до суду у справі щодо розгону сумського Євромайдану undefined

Останнього свідка в одній зі справ про розгін сумського Євромайдану мали слухати 14 січня у Білопільському районному суді. Йдеться про дії слідчого міліції та прокурора.

У цій справі раніше допитали 62 свідки. Той, якого чекали сьогодні, до суду не прийшов.

"Чи прокурору відомо, чому не прибув? Він змінив адресу, і чи ви дізналися його адресу?", - каже суддя Ольга Терещенко.

"Адресу його проживання ми на сьогодні не дізналися, але мені відомо з реєстру декларації, яка перебуває у відкритому доступі, а також з сайту, що вказана особа працює на посаді проректора вишу у м. Харків. Ураховуючи вищевикладене, прошу направити судовий виклик про виклик в наступне судове засідання вказаного свідка за місцем роботи", - говорить прокурор Олег Риженко.

У цій справі двоє обвинувачених: слідча поліції та експрокурор прокуратури м. Суми. Обоє підтримали пропозицію. Говорити з нами люди відмовились, знімати себе на камеру заборонили. Суддя з останнім погодилась.

"Відповідно до частини 6 ст.27 кримінально-процесуального кодексу України проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання на радіо, телебачення, а також проведення звукозапису з застосуванням стаціонарної апаратури допускається на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та проведення таких дій без шкоди для судового розгляду", - каже речниця Білопільського районного суду Світлана Шматенко.

За черговістю, яку ухвалили для слухання, після допиту свідків, слухатимуть обвинувачених. Потім – дебати, останнє слово і вирок суду. Останній свідок, який 14 січня не прийшов до суду – ексголова Сумської ОДА Володимир Шульга.

"Я звернувся сьогодні (14 січня - ред.) вже до Білопільського районного суду про те, щоб згідно з моїми конституційними правами мені була надана можливість, як свідку, свідчити в цій справі у режимі відеоконференції з зали Солом’янського районного суду міста Києва, бо наразі я живу в Києві. На наступному засіданні я, звичайно, і на всіх попередніх засіданнях в інших справах стосовно розгону сумського Євромайдану, я буду надавати свідчення", - каже він.

Позицію прокуратури Сумської області щодо ходу судового розслідування цієї справи нам обіцяли озвучити 15 січня.

Журналісти Суспільного попросили медіа-юристів пояснити заборону на зйомку судового процесу, зокрема, у цій справі, яка має суспільний інтерес, і яка була анонсована на сайті суду.

"Закон про інформацію звільняє від відповідальності за розголошення інформації з обмеженим доступом, якщо це викликано суспільним інтересом. Зокрема, корупційні справи й решта. Клопотання про винесення такої ухвали – воно не передбачено відносно журналістів. Журналісти – не є учасниками судового процесу. Вони просто присутні в залі судового засідання, і тому вимоги щодо того, щоб журналісти заздалегідь писали клопотання, подавали його через канцелярію і решта – не передбачено законодавством України", - каже юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров.

Як відомо:

  • Йдеться про події 26-27 січня 2014 року, коли міліція розігнала сумський Євромайдан, учасники якого зайшли до обласної ради. Тоді 13-м людям інкримінували захоплення адмінбудівлі.
  • У білопільському суді справа перебуває з травня 2016 року. Наступне судове засідання призначили на 27 січня.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди