Із глини, пап’є-маше та натуральних тканин створює ляльки Вікторія Балясна. Цим майстриня із Чутового займається понад 12 років. Спочатку виготовляє тіло ляльки, далі малює обличчя та шиє для них одяг. Її роботи є в музеях і приватних колекціях в Україні та за кордоном.
«Зразу чоловік і син сміялися дуже, казали, що «наша мама не награлася». А тепер вони возять мене на всі виставки», − згадує лялькарка Вікторія Балясна.

Лялька Вікторії Балясної
Художник, балерина та закохані пари – ці ляльки створила майстриня Вікторія Балясна. У кожної свій образ, а є й цілі композиції.
Три віки жінки. Це дитинство, юність і вже зрілість.

Лялька Вікторії Балясної
Створює ляльки із пап’є-маше та глини, яка сама застигає. Основа для тіла – це дріт.
У цьому виді мистецтва дуже цінується натуральність. Тому треба використовувати тільки натуральну тканину, натуральне волосся. Волосся це зазвичай або шерсть для валяння, або треси лами. Фарбую я їх пудрою, рум’янами – так, як ми з вами всі… Косметика та сама. Я не люблю фарби, не люблю лаки.

Лялька Вікторії Балясної
Цим майстриня займається понад 10 років. Училася ремеслу, каже, від інших лялькарів.
Я ні шити, ні малювати не вмію. Не розуміла, як з’єднати каркас, як ліпити. Чи це має бути повністю чи це по частинах тіла ліпити.

Лялька Вікторії Балясної
Нині ж на створення однієї ляльки витрачає від трьох днів.
Буває ж так, що прийде це все в голову. Я сіла, зліпила голову, наприклад. І все, і далі не йде, зупинилося. В мене таких заготовок багато. Колись потім береш, думаєш: «Ага, а хто ось це? Так це ж ось отак можна». І тоді виходить лялька.

Ляльки Вікторії Балясної
Вікторія Балясна створила понад сотню ляльок. Найменша заввишки 12 сантиметрів, а найвища до пів метра. Свої ляльки майстриня показувала на трьох персональних виставках. Її роботи, окрім України, є також у Словаччині, Швеції, Німеччині, Мексиці та Туреччині.