Після реформування поліклінік Хмельницького лабораторні обстеження залишаться безкоштовними

Після реформування поліклінік Хмельницького лабораторні обстеження залишаться безкоштовними

Після реформування поліклінік Хмельницького лабораторні обстеження залишаться безкоштовними undefined

Після реформування поліклінік у комунальні підприємства лабораторні обстеження пацієнтів залишаться безкоштовними. Платними з цього року будуть аналізи, які пацієнт хоче аби йому провели на його вимогу без направлення вузького спеціаліста. Про це розповідає начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. За його словами, в медичних закладах міста зміниться система фінансування. Через це - платити за проведення аналізу доведеться в тому випадку, коли працівники поліклініки не можуть зробити лабораторне обстеження.

Хмельничанка Галина Волкотруб звернулась до сімейного лікаря міського лікувально-діагностичного центру №1, що у мікрорайоні Дубове, за направленням до гастроентеролога. Жінка каже, потрібно здати аналізи. Платні, зізнається, для неї надто дорогі.

"Зручно було якби в державне. Але якщо в платне, то це платне. Треба скільки платити? Ми з пенсії не можемо так. 2000 пенсія. В мене, наприклад, за квартиру 1900 гривень виходить. Що мені лишається? Яку робити лабораторію? А треба, да треба мені платно. І йдеш, як є. Державне - то того немає, то того немає там. Хочеться, аби краще було".

Завідуючий амбулаторією центру первинної медико-санітарної допомоги Микола Федчишин каже, пройти лабораторне обстеження пацієнт може безкоштовно. Платні лише за направленням вузького спеціаліста.

"На нашому рівні ми можемо зробити глюкозу, зробити загальний аналіз крові, лабораторія в нас своя є, аналізи проводяться щоденно. Можемо також виміряти в кожному кабінеті на загальний холестерин. Ми ще закупили сечовий аналізатор, тобто загальний аналіз сечі ми будемо проводити щоденно. З кожним пацієнтом де є питання, де вони звикли раз на рік чи два рази на рік проходити повний спектр аналізів, ми пояснюємо, що якщо є для цього покази, то це пише спеціаліст вторинного рівня".

"Скеровується на платні аналізи тільки тоді, коли пацієнту незручно ходити по вузьких спеціалістах, і він хоче здати вже. От тоді, за його згодою, можуть відправлятися в лабораторії, але ми не пишемо направлення, кудись конкретно, ми просто його скеровуємо", - розповідає сімейний лікар Тетяна Чекан.

Директор комунального підприємства Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр №1 Валентина Гесаль каже, сімейні лікарі керуються наказом про порядок надання первинної медичної допомоги, в якому визначено перелік обов’язкових лабораторних обстежень.

"Загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, цукор крові, холестерин, а також електрокардіограма. Всі інші обстеження до нашої компетенції не належать. В межах цих обстежень ми все виконуємо безкоштовно".

Після реформування поліклінік у медичних закладів зміниться система фінансування. Послуги лабораторних досліджень залишаться безкоштовними, пояснює начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

"Для пацієнта суттєво не поміняється нічого. Забір крові буде проходити в кожній амбулаторії сімейної медицини, а центри первинної медико-санітарної допомоги вирішили про те, що вони будуть виконувати ці аналізи самостійно на аналізаторах, які придбані за власні кошти, власні кошти це кошти підприємства. Платні аналізи можуть бути якщо в наших поліклініках не може забезпечити виконання цього аналізу. Це такі не часті випадки. Тоді може пацієнт скеровуватись в приватну лабораторію, але в якихось таких поодиноких випадках".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди