У Києві внаслідок атаки безпілотників двоє людей постраждали; українська делегація, за даними ЗМІ, прибула до Сеула з проханням про надання зброї; Ізраїль та Ліван домовилися про припинення бойових дій та у Пентагоні США підтвердили дозвіл Україні використовувати ракети ATACMS для ударів по території Росії — Суспільне підготувало головні новини ранку 27 листопада.
1. Унаслідок нічної атаки дронами в Києві є постраждалі
У ніч на 27 листопада російські війська атакували Київ безпілотниками, спричинивши падіння уламків у Дніпровському районі. Зафіксовано пошкодження нежитлової інфраструктури та травмування двох людей.
Як повідомив очільник КМВА Сергій Попко, один з постраждалих госпіталізований з пошкодженого будинку на воді.
Міський голова Віталій Кличко зазначив, що безпілотники заходили на місто з різних напрямків, екстрені служби працюють на місці події.
Контекст: У ніч проти 26 листопада російські війська також застосували проти Києва безпілотники. На столицю України російські дрони заходили хвилями, групами різної кількості й з різних напрямків. Без руйнувань та потерпілих.
2. Українська делегація прибула до Південної Кореї із запитом про військову допомогу
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим перебуває у Південній Кореї, де проводить переговори щодо надання військової допомоги для боротьби з Росією.
Як повідомляють ЗМІ, делегація вже зустрілася з радником з національної безпеки Південної Кореї Шін Вон Сіком і планує переговори з президентом Юн Сок Йолем. Київ раніше оголосив про намір просити артилерію та системи ППО для протидії російським атакам.
Південна Корея поки що фокусується на нелетальній допомозі, але розглядає можливість зміни підходу в контексті міжнародного тиску.
Контекст: Раніше південнокорейські ЗМІ повідомляли, що українська делегація відвідає Південну Корею для обговорення можливості надання військової допомоги. Візит чекали у середу, 27 листопада.
3. Ізраїль та Ліван домовилися про припинення бойових дій
Президент США Джо Байден оголосив про досягнення угоди між Ізраїлем і Ліваном щодо припинення війни. Угода, запропонована США, передбачає постійне перемир’я, яке вже набуло чинності.
Протягом 60 днів Ізраїль виведе війська з Лівану, а жителі обох сторін конфлікту зможуть повернутися до своїх домівок і почати відновлення. США разом із Францією та іншими союзниками забезпечать виконання домовленостей.
Байден також підкреслив, що американські війська не будуть залучені до бойових дій у цьому регіоні.
Чому це важливо: 31 травня Байден виклав триетапну пропозицію про припинення вогню, ініціатива щодо якої, за словами президента США, походила від Ізраїлю. Також він отримав позитивну початкову реакцію на такий план з боку ХАМАСу. Такий план підтримала й Рада безпеки ООН.
4. У Пентагоні підтвердили дозвіл Україні на застосування ракет ATACMS по РФ
Речник Пентагону США Пет Райдер підтвердив, що Вашингтон дозволив Україні застосовувати балістичні ракети ATACMS для ударів по цілях у Росії.
Про це він заявив на брифінгу 26 листопада.
"Українці можуть застосовувати ATACMS для захисту своєї нації, зокрема для ударів у Курській області", — зазначив Райдер, додавши, що деталі операцій залишаються на розсуд української сторони.
Контекст: У понеділок, 25 листопада радник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Україна застосувала надані США балістичні ракети ATACAMS для ударів по цілях у Курській області Росії.