Перейти до основного змісту
Держустанови, лікарні та ТРЦ: у понад 10 областях України надійшли повідомлення про нібито замінування

Держустанови, лікарні та ТРЦ: у понад 10 областях України надійшли повідомлення про нібито замінування

Щонайменше у 13 областях України 26 листопада надійшли повідомлення про нібито замінування державних установ, адміністративних будівель, лікарень, торгових центрів тощо. Наразі правоохоронці проводять перевірку на усіх об'єктах, щодо яких надходили повідомлення про замінування.

У яких областях надходили повідомлення про замінування:

У Києві повідомлення про замінування надійшло до Вищої ради правосуддя. Речник столичної поліції Дмитро Грищенко розповів Суспільному, що сьогодні правоохоронці отримали два повідомлення про мінування у Дніпровському та Шевченківському районах.

В Ужгороді на електронну адресу редакції Суспільного надійшло повідомлення про замінування філії мовника.

У Сумах повідомлення про мінування надійшли щодо міськради та медзакладів. Загалом правоохоронці перевіряють 7 установ на ймовірне мінування. Людей звідти евакуювали.

У Запоріжжі надійшло 27 повідомлень про замінування об'єктів цивільної та критичної інфраструктури. Правоохоронці проводять перевірки.

На Хмельниччині поліція також отримала повідомлення про замінування низки різних об'єктів. Як повідомили Суспільному у поліції, на місцях працюють усі відповідні служби, які обстежують будівлі та перевіряють їх на наявність вибухонебезпечних предметів. Деякі повідомлення про замінування перевірили, інформацію там не підтвердили.

У коментарі Суспільному речниця Нацполіції Юлія Гірдвіліс повідомила, що наразі правоохоронці проводять перевірку на усіх об'єктах, щодо яких надходили повідомлення про замінування.

"Серед них і об'єкти органів держвлади та місцевого самоврядування та інші. Ми вже не в перше стикаємось з такими повідомленнями (про замінування — ред.), тому напрацьований алгоритм на реагування на такі події", — сказала вона.

Гірдвіліс також не виключає, що у такий спосіб Росія намагається дестабілізувати ситуацію в регіонах України, застосовуючи для цього інформаційно-психологічні спецоперації (ІПСО).

Вона також запевнила, що у нацполіції вистачає "сил і засобів" для перевірок кожного з об'єктів.

"Щоразу поліція оцінює кожне таке повідомлення про мінування як реальне. То ж ми закликаємо українців бути уважними, сприяти правоохоронцям у виконанні їхніх службових обов'язків на місцях. Як що ви опинилися у приміщенні, яке ймовірно може бути замінованим, то одразу треба залишити його, і відповідно дотримуватись безпечної дистанції, поки на там працюють вибухотехніки та оперативні слідчі", — сказала речниця Нацполіції.

Масові повідомлення про замінування 14 жовтня

14 жовтня в низці областей України також надходили масові повідомлення про нібито мінування навчальних закладів, торгівельно-розважальних центрів, держустанов та адмінбудівель.

На електронні адреси низки регіональних новинних редакцій Суспільного 14 жовтня також надійшли листи з погрозами про нібито замінування приміщень. Також подібні листи отримали редакції інших українських ЗМІ.

Тоді поліція отримала понад 2000 викликів, в основному це була інформація про мінування адмінбудівель. Вони виявились фейковими.

Топ дня

Вибір редакції

На початок