Перейти до основного змісту
Російські депутати пропонують виключити рух "Талібан" зі списку терористів: у Держдуму внесли законопроєкт

Російські депутати пропонують виключити рух "Талібан" зі списку терористів: у Держдуму внесли законопроєкт

Бійці "Талібану"
Бійці "Талібану" перевіряють місце вибуху поблизу військового аеропорту в Кабулі, 1 січня 2023 року. AP

Російські депутати зареєстрували у Державній думі РФ законопроєкт, яким пропонується виключити радикальний ісламістський рух "Талібан" зі списку терористичних організацій.

Картка законодавчої ініціативи опублікована на сайті російської Держдуми.

Зарема документом пропонується дозвіл на вилучення руху "Талібан" з переліку, якщо той "припинив провадження діяльності, спрямованої на пропаганду, виправдання та підтримку тероризму".

Водночас у пояснювальній записці йдеться, що в російському законодавстві "не передбачено механізм, що допускає призупинення заборони діяльності терористичної організації", тому відповідне рішення має ухвалити суд.

Раніше влада РФ неодноразово говорила про наміри виключити "Талібан" зі списку терористичних організацій, а делегації талібів неодноразово приїжджали з візитами до Москви.

Напередодні в Афганістані, де владу у 2021 році захопив "Талібан", ексміністр оборони та нині секретар Ради безпеки РФ Сергій Шойгу. На зустрічі з талібами він заявляв, що уряд РФ перейшов "до завершальної стадії" вилучення руху "Талібан" зі списку заборонених організацій.

Шойгу також казав, що Росія готова інвестувати в залізниці, транспорт, промисловість, сільське господарство, енергетику і гірничодобувну промисловість Афганістану.

Прихід талібів до влади в Афганістані

15 серпня 2021 року бойовики руху "Талібан" почали наступ на Кабул. Того ж дня в Афганістані оголосили про мирну передачу влади талібам.

31 серпня того ж року США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію в країні. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили таліби. Де-юре їхній уряд не визнаний на міжнародному рівні, проте багато держав підтримують з ними контакти.

Топ дня

Вибір редакції

На початок