Шанують, як Тараса Шевченка: на Луганщині відкрили пам’ятну дошку туніському поетові

Шанують, як Тараса Шевченка: на Луганщині відкрили пам’ятну дошку туніському поетові

Шанують, як Тараса Шевченка: на Луганщині відкрили пам’ятну дошку туніському поетові Суспільне Донбас

У Сватовому відкрили пам’ятну дошку туніському поетові, автору державного гімну — Абуль-Касіму аш-Шаббі. Виготовили її за гроші громадської організації "Українська ініціатива".

Як розповіла Суспільному бібліотекарка Ірина Тарануха, єдиний переклад творів національного поета Тунісу українською зробили 2 роки тому.

"Абуль-Касім аш-Шаббі — він прирівнюється в арабському світі до нашого Тараса Шевченка, якщо провести таку паралель", — каже Ірина.

Очільник діаспори Тунісу в України доктор Тарек аль-Алуві говорить, що це перша пам’ятна дошка на честь їх національного героя в Європі. У себе ж на батьківщині вони планують відкрити подібну дошку Тарасові Шевченку.

"Завдяки Абуль-Касіму аш-Шаббі ми отримали незалежність від Франції. Його слова досі живуть всередині кожного араба", — каже Тарек аль-Алуві.

Шанують як Тараса Шевченка: на Луганщині відкрили пам’ятну дошку туніському поетовіСуспільне Донбас

Його слова досі живуть всередині кожного араба

Голова громадської організації "Українська ініціатива" Юрій Косенко під час заходу презентував свою книжку "Чарівний Туніс". Говорить – співпраця між країнами нині не обмежується культурними заходами. Туніс щороку купує в Україні товарів на 300 мільйонів доларів. Це переважно продукція сільського господарства.

"Це те, чим багата і Луганщина в цілому, і Сватівський район зокрема. Тобто тут є перспективи. Це і хімічні добрива, зернові культури, продукти з них. Багато всього іншого. Але перспективи розширення переліку товарів, які можна купувати у Тунісі, вона теж цілком реальна", — каже Юрій Косенко.

За словами голови туніської діаспори, окрім відкриття пам’ятної дошки Тарасові Шевченку, вони планують назвати його ім’ям одну із вулиць. І це буде перша вулиця Шевченка в Африці.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше