Курс Bitcoin встановив історичний рекорд

Курс Bitcoin встановив історичний рекорд

Курс Bitcoin встановив історичний рекорд
AP

Вартість віртуальної криптовалюти Bitcoin встановила рекорд, перевищивши позначку у 20 тисяч доларів уперше за весь час її існування.

Як повідомляє CNBC із посиланням на дані Coin Metrics, вартість найдорожчої криптовалюти у світі зросла на 5,6% до 20 600 USD/BTC. Таким чином, її зростання від початку 2020 року перевищило 180%.

Аналітики вважають причиною зростання курсу біткоїна інвестиціями в нього з боку великих гравців ринку, зокрема, засновника хедж-фонду Tudor Investment Пола Тюдора Джонса та засновника Duquesne Capital Стенлі Дракенміллера, які переводять у криптовалюту свої активи. Крім того, останнім часом біткоїн купляли великі технологічні фірми на кшталт Square і MicroStrategy.

"Це – ефект доміно, коли керівники активами перетворюють свої портфелі на біткоїни", – прокоментував виданню генеральний директор постачальника даних криптовалютного ринку CryptoCompare Чарльз Хейтер.

При цьому оглядачі ринку нагадують про швидке зростання вартості біткоїна майже до 20 тисяч доларів у 2017 році, після чого наступного року його вартість впала майже до 3000 доларів.

Водночас прихильники криптовалют стверджують, що цьогорічна ситуація відрізняється від минулого падіння, оскільки обумовлена не роздрібними спекуляціями, а інституціональними покупками.

Що відомо

  • Україна посіла перше місце за використанням криптовалют. Так, у межах країни зафіксовано найбільше застосувань віртуальних активів населенням у світі.
  • Міністерство цифрової трансформації подало до Верховної законопроєкт, який визначає поняття та особливості оподаткування криптовалют.
  • 6 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив, що в Україну заходить найбільша криптовалютна біржа світу Binance.
  • Центральний банк Японії планує почати тестувати цифрову валютою на початку наступного фінансового року.
  • У липні хакери зламали Twitter-акаунти Обами, Маска, Гейтса та Кардаш’ян і заробили понад 100 тисяч доларів.

На початок