У Херсоні презентували роман про українську княгиню

У Херсоні презентували роман про українську княгиню

У Херсоні презентували роман про українську княгиню UA: Херсон

У Херсонській обласній бібліотеці імені Олеся Гончара 14-го січня відбулась презентація книги української письменниці Ганни Гороженко "Воля Ізабелли".

Презентація книги відбулася в рамках проєкту "Самоцвіти України", розповідає її організатор Олег Олексюк:

"У нас була зустріч із Надією Теленчук, яка нині живе у місті Берліні, була зустріч із Юлією Бережко-Камінською, яка нині живе у Києві, і ось сьогодні у нас третя зустріч - з Ганною Гороженко, яка відроджує історичну пам’ять і представляє роман "Воля Ізабелли", присвячений княгині Речі Посполитої Ізабеллі Любомирській. Це дуже приємно, що наша землячка відкриває очі українцям про нашу славетну доньку українську, адже в Європі вона вшанована, в Європі вона знана".

Книга оповідаєпро життя впливової українки ХVIII століття, говорить письменниця Ганна Гороженко:

"Ця жінка була надзвичайно популярною в Європі. Мені надзвичайно приємно про неї розповідати, тому що дуже мало про неї згадок в українських медіа. В той час, як поляки її собі "привласнили", називають її "Блакитною маркізою", вважають, що вона була саме полькою. А насправді вона була з родини Чорторийських, а це - волинський князівський рід. Ця жінка – вона не тільки красива і заможна (хоча вона надзвичайно заможною була дійсно), але вона була ще розумною, знаною інтриганткою в Європі, вона спілкувалася з монархами на рівні, з королевою Франції Марією Ліщинські".

Авторка розповідає, що метою її книги є усунення "білих плям" в історії України:

"Цією книгою я хотіла показати, що українські князі та українська аристократія, яка походить з часів Київської Русі, - вона була впливова у Європі. Просто в часи Радянського Союзу було не прийнято говорити про українську шляхту. Українську шляхту ми відкриваємо заново, знову. Ця книжка – звичайно, частина тут домислів, але все, що відбувається: сюжетна лінія і все, що довкола цієї сюжетної лінії, це дійсно правдиві факти, правдива інформація. Вона показує, наскільки була цікавою, нетривіальною українська історія у XVII-XVIII століттях".

Розповіла Ганна Гороженко і про майбутні свої романи:

"Я фактично на фіналі другої книжки. Це теж жінка, це середина XVI століття, Луцьк. Це, фактично, наша Жанна д’Арк – Анна Сокольська, княгиня, яка мала своє коріння в Рюриковичах. Тобто, вона прямий нащадок династії Київських князів. Вона дала відпір польському королю, розбивши армію Речі Посполитої, яка пішла на неї. Тобто, вона гарцювала на коні і відбивала атаки. Ще в мене є ідея написати про Південь, звідки я родом. Я в пошуках своєї героїні з Півдня. І мені дуже хочеться знайти цю жінку, яка б жила в часи генуезьких фортець, генуезького панування на Півдні України, щоб показати, наскільки ми дотичні і до цієї цивілізації Старої Європи".

Ілля Контішев, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди