В Одесі знесли колишню пам'ятку архітектури: на її місці побудують мечеть

В Одесі знесли колишню пам'ятку архітектури: на її місці побудують мечеть

В Одесі знесли колишню пам'ятку архітектури: на її місці побудують мечеть Суспільне Одеса

В Одесі знесли будівлю колишнього притулку для хлопчиків Римо-католицького благодійного товариства на вулиці Балківська, 128. На її місці планують побудувати мечеть, розповіли в пресслужбі Ісламської громади міста.

Про знесення будівлі на Балківській повідомили представники громадської організації "Волонтерський рух "Спільна МЕТА". Там зазначили, що будинок був пам'яткою архітектури місцевого значення, втім був позбавлений цього статусу у 2016 році.

В Одесі знесли будівлю 1904 року, аби побудувати на її місці мечетьОлександр Степанюк

В Одесі знесли будівлю 1904 року, аби побудувати на її місці мечеть

Представники організації запевнили, що звернулися до Одеської ОДА з вимогою надати документацію, яка супроводжувала так званий "список ШтербульПерелік будівель, які позбавили статусу пам'ятника архітектури. У ЗМІ цей список назвали на честь Наталі Штербуль, яка на той час очолювала управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської ОДА.".

"Ми не проти розвитку міста та його осучаснення. Але не ціною знесення існуючих будівель-пам'яток, які виконують корисну суспільну функцію. Якщо цей процес не зупинити зараз, то Одеса втратить решту культурного та історичного надбання," — запевнили в громадській організації.

В Одесі знесли будівлю 1904 року, аби побудувати на її місці мечетьYouTube

В Одесі знесли будівлю 1904 року, аби побудувати на її місці мечеть

На місці колишнього притулку побудують мечеть. У пресслужбі Ісламської громади міста наголосили, що одеська мусульманська громада — одна з найчисленніших в Україні. А молитовного дому в знесеній будівлі не вистачало для релігійних потреб громади.

"Україну прикрасить ще одна мечеть з неймовірною архітектурою. Одеса отримає ще одну визначну пам'ятку," — запевнили в пресслужбі.

В Одесі знесли будівлю 1904 року, аби побудувати на її місці мечетьМусульманська громада

Проєкт майбутньої мечеті.

Зазначимо, що будинок на вулиці Балківська, 128 побудували у 1904 році під керівництвом Ястржембського та за планами інженера Влодека. Спочатку там розмістили притулок, розрахований на 40 хлопчиків. Однак через брак коштів зали притулку згодом віддали в користування філії католицької школи, а кількість вихованців притулку зменшилася до 20.

Фото будинку на Балківській, 128 з календаря "Domu Polskiego w Odesie" 1908 року.Kalendarz Domu Polskiego w Odesie na Rok Przestępny 1908. — Odesa: Dom Polski, 1908

Фото будинку на Балківській, 128 з календаря "Domu Polskiego w Odesie" 1908 року.

У 1910 та 1913 роках номер будинку змінили на 134, а у приміщеннях розташували третє римо-католицьке училище. У 1982 році в будівлі розміщувався дитячий комбінат № 119. З 1993 року заклад носив назву "Дитячий садок № 119".

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше