На Херсонщині Держпродспоживслужба перевірила 23 об'єкти системи водопостачання: які результати

На Херсонщині Держпродспоживслужба перевірила 23 об'єкти системи водопостачання: які результати

На Херсонщині Держпродспоживслужба перевірила 23 об'єкти системи водопостачання: які результати Суспільне Херсон

23 об'єкти системи водопостачання у Каховському та Бериславському районах перевірили представники Держпродспоживслужби. ЇЇ якість визначається у Херсонській регіональній державній лабораторії ім. професора Ценковського.

Вони отримують закодовані проби води і її якість визначають у кількох лабораторіях. Завідувачка хіміко-токсикологічного відділу Ірина Прахомюк говорить, тут воду перевіряють на токсичні елементи:

"Зараз ми знаходимось у секторі атомної абсорбції, де проводяться дослідження води на токсичні елементи. Свинець, кадмій, ртуть, залізо. При дослідженні за 10 місяців показники перевищені у 41 пробі. Це пояснюється тим, що вода до нас надходить по металевих трубах".

У приміщенні поруч визначають залишкову кількість пестицидів. Це забруднення з навколишнього середовища. Роблять це на японському газовому хроматографі. Як він працює, пояснює лікарка ветмедицини Валентина Аскерова:

"Йде витяжка пестициду з води методом екстрагування. Якщо потрібно йде очистка. Щоб не було сторонніх домішків. Очищений екстракт вставляють в автосамплер. І автоматично прилад забирає екстракт та робить заколи. Потім сам прилад приєднаний до комп'ютера".

Пестицидів у пробах води за 10 місяців 2020 року не виявили, розказує завідувачка хіміко-токсикологічного відділу Ірина Пархомюк.

"Дослідження проведені за цей рік – абсолютно нормальної якості вода . Надлишкової кількості пестицидів у нас не виявлено".

На Херсонщині Держпродспоживслужба перевірила 23 об'єкти системи водопостачання: які результатиСуспільне Херсон

Визначають у воді і інші фізико-хімічні показники. Тут вимірюють рівень жорсткості, наявність хлоридів, сульфатів, нітритів іншого, - розповіла Ірина Пархомюк:

"Ми знаходимось у секторі фізико-хімічного дослідження показників якості питної води. Це PH, хлориди, загальна жорсткість, нітрати, аміак, органолептичні показники. За проведені дослідження цього року вміст хлоридів перевищено, жорсткості. Це пояснюється тим, що херсонська область географічно розташована у низині Чорного моря. І тому з нього надходять надлишки хлоридів через грунтові води. Тому воду треба додатково доочищувати фільтрами".

Ксенія Сіліна, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди