Спортсмен з Одещини став чемпіоном світу з вейкбордингу

Спортсмен з Одещини став чемпіоном світу з вейкбордингу Facebook / Roman Makarenkov

Романа Макаренкова із Чорноморська Одеської області визнали найкращим у світі вейкбордистом в категорії Masters Men серії змагань Міжнародної федерації з водних лиж та вейкборду. Про це Суспільному розповів сам Роман.

За його словами, через пандемію змагання проводили в онлайн-форматі. Учасники записували відео своїх виступів та надсилали їх суддям. Турнір складався з 6 етапів, кожен із яких мав свій рівень складності.

Макаренков набрав 1155 очків та випередив на 100 балів суперника з Великобританії Дейла Крослі у категорії Masters Men, в якій змагалися чоловіки віком від 30 років. Також Роман посів третє місце у заліку з вейкскейту в категорії Open.

Спортсмен з Одещини став чемпіоном світу з вейкбордингуFacebook / Roman Makarenkov

Наразі чоловік готується до Чемпіонату світу з вейкбордингу, який має відбутися у листопаді 2021 року в місті Бангкок.

"Я зараз перебуваю в Єгипті, тут проходять вейк та кайт табори, де я навчаю та тренуюсь", – розповів Роман.

До України спортсмен планує повернутися навесні. Тут Роман викладає в школі вейкбордингу на базі вейкпарку "Чорноморський".

Додамо, Роман Макаренков – сертифікований інструктор з вейкбордингу та кайтсерфінгу. Суддя національної категорії з вейкбордингу (UWF, WWA). Віцечемпіон України з вейкбордингу у WWA і IWWF категоріям.

Довідка. Вейкбординг — комбінація серфінгу, сноубордингу, скейтбордингу і водних лиж. Послідовним розвитком вейкбординга є вейксерфинг та вейкскейт. В Україні вейкбординг з'явився наприкінці 90-х років та наразі є визнаним державою як спорт.