"Ця робота – мій благодійний проєкт". Новий мер Чернівців про безкоштовний аудит та кадрові рішення

"Ця робота – мій благодійний проєкт". Новий мер Чернівців про безкоштовний аудит та кадрові рішення

"Ця робота – мій благодійний проєкт". Новий мер Чернівців про безкоштовний аудит та кадрові рішення
фото: Суспільне Буковина

Переможець другого туру виборів у Чернівцях Роман Клічук неодноразово заявляв про гальмування з новим скликанням міської ради. Він переконаний, що для злагодженої роботи секретарем має стати депутат з його партії – “Єдиної Альтернативи”.

Клічук планує розпочати з аудиту та зміни менеджменту комунальних підприємств. Він вважає, що міський голова має отримувати високу зарплату, водночас свою роботу на цій посаді називає “благодійним проєктом”.

Суспільне запитало у Клічука, хто заплатить за аудит, що думає про підвищення тарифів та кредити для Чернівців.

“Ми проведемо аудит не гірше аудиторської компанії”

Напередодні другого туру було багато розмов про особистості, і зовсім мало – про конкретні плани. Принаймні в публічному просторі. У вас була об’ємна програма, втім я нічого не знайшла про розвиток Чорнівки та Коровії, які увійдуть до Чернівецької ОТГ. Ви бували в Чорнівці?

Був напередодні другого туру. Спілкувався з жителями, я орієнтуюсь в їхніх проблемах. У Коровії незадоволені тим, що їх приєднали до Чернівців. У Чорнівці інше питання: вони прагнули приєднатися, а міська рада їх не приймала. Ця громада хоче якнайшвидше інтегруватися в місто.

Чи маєте кандидатури на посади старост цих сіл?

Ні, я вирішу це після консультації з представниками громад.

У вашій програмі йдеться про розвиток автобусного сполучення з районами, де немає тролейбусного. З яких районів плануєте почати?

Роша і Садгора. Я вважаю, що кожен житель міста повинен мати змогу проїхати з одного кінця міста в інший максимум за одну годину.

Чи не найбільш дискусійним питанням у роботі минулого скликання була можливість взяти кредит на оновлення тролейбусного парку. Частина депутатів підтримувала, ще частина – називала його ярмом. Ви підтримуєте кредити для міста?

Складне запитання. Якщо ми беремо кредит для міста, маємо розуміти, чим його перекриємо. Якщо змінити управлінський склад підприємств, для яких беруть кредит, якщо налагодити їхню прозору роботу, тоді можна брати. За тих обставин, які були тоді, я не впевнений, що треба було брати.

Ви обіцяли чесні тарифи для чернівчан. Водночас, наприклад, “Чернівцітеплокомуненерго” зараз працює за заниженим тарифом. Ви готові до непопулярного рішення з його підвищення?

Я вважаю, що тариф має бути економічно обґрунтованим, але для соціально незахищених людей мають бути пільги та знижки.

"Ця робота – мій благодійний проєкт". Новий мер Чернівців про безкоштовний аудит та кадрові рішення
Суспільне Буковина

На дебатах з Віталієм Михайлішиним ви говорили про “аудит власними силами”. Як це розуміти?

Команда “Єдиної Альтернативи”, а також ті, хто нас підтримує, мають великий досвід в менеджменті. Ми проведемо аудит не гірше аудиторської компанії.

Хто заплатить?

Ми. Якщо наша команда проведе аудит власними силами, можна сказати, що ми заплатимо. Чернівці його отримають безкоштовно.

Вам не видається, що тут є корупційна складова? Зробити аудит міської ради власним коштом.

Я мав на увазі, що зробимо безоплатно.

Яку юридичну силу він матиме в такому разі?

Юридичної сили не буде, але за його висновками прийматимуться управлінські рішення.

Аудит потрібен для того, щоб мати підстави звільнити керівників департаментів та комунальних підприємств?

Ні, потрібен, щоб розібратися в справах підприємства.

На дебатах ви сказали, що вирішити проблему збитковості комунальних підприємств можна, якщо “просто припинити красти”. Вам не здається, що це дуже спрощене сприйняття?

Звісно, там набагато більше проблем. Припинити розкрадання – це лише перший крок. За цим має слідувати аналіз.

“Секретарем точно буде людина з нашої партії”

Ви вже неодноразово заявляли, що секретарем міськради буде представник “Єдиної Альтернативи”. Кого ви розглядаєте?

Ми ще не проводили засідання фракції, не голосували, тому не можу озвучити. Ми ведемо перемовини з іншими партіями щодо того, що секретарем точно має бути людина з нашої партії.

Це бажання перестрахуватися?

Ні. Це винятково для зручності. У Чернівцях заполітизували цю посаду. Насправді ж, секретар має забезпечувати комунікацію між міським головою та радою. Це не політична посада.

Василь Зазуляк може стати секретарем?

Ні, я його бачу у виконавчій структурі, мінімум – заступником голови.

А Руслан Білоскурський?

Може стати. Він справді гідний бути на цій посаді, але надто вболіває за університет (Руслан Білоскурський – декан економічного факультету, – ред.), тому навряд зможе його залишити. Зараз розглядаємо Марину Кирилюк (власниця "Західної маркетингової компанії"– ред.), Валентину Радчук (завідувачка кафедри практичної психології Чернівецького національного університету – ред.), Тараса Прокопа (експерт з децентралізації – ред.).

Окрім Зазуляка, хто може стати заступником?

Успішні управлінці. Не можу поки назвати. Представлю їх на засіданні сесії. Це мають бути хороші люди, байдуже з якої партії.

Кого з керівників комунальних підприємств точно звільните?

Просто так нікого не звільнятимуть. Потрібен аудит, аналітика, співбесіди. В один момент це не вирішиться. Такий підхід буде і з очільниками департаментів. Якщо буде потреба, проситиму писати заяву на звільнення.

Нещодавно призначили нового керівника аеропорту. Також з'явився новий очільник патронатної служби.

Призначення останнього місяця – це створення мені проблем. Прилаштували власних друзів та політичних союзників. Це неетично і ненормально.

“Бути міським головою – це мій найбільший благодійний проєкт”

У вашому штабі кажуть, що ви лише звикаєте до публічності. Фотографії з сім'єю в соцмережах – чия ініціатива?

Так, я цього не любив. Ми вели приватний спосіб життя. Хоча фотосесію ми планували і раніше. Під час передвиборчої кампанії ми зрозуміли, що я не можу показувати лише роботу чи бізнес. Це було спільне наше рішення з сім'єю, бо мій похід в політику впливає на дітей і дружину. Ми проговорили, що тепер наше життя стає публічним.

Ви ще самостійно ведете свою попередню сторінку у Facebook?

Свою особисту – так, а публічну ведемо разом з членами команди. Я не встигаю і не вмію робити це професійно.

Ви ніколи не говорили про те, скільки коштує ваш бізнес.

Я подам декларацію, у ній будуть активи, втім я не рахував ринкову вартість бізнесу, бо не збирався його продавати.

Ви заявили, що хочете відмовитись від заробітної плати. Вам не видається це доволі популістичним?

Я говорив, що відмовлюсь від неї лише на період карантину. Знаю багатьох підприємців, яким зараз важко. Було би неправильно отримувати зарплату в повному обсязі, тому віддаватиму її на благодійність.

Міський голова має отримувати високу заробітну плату?

Так. Бо це менеджер, який очолює місто. Водночас я людина забезпечена, тому бути міським головою – це мій найбільший благодійний проєкт, в який я вкладу свої вміння та досвід.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди