У період з 10-го по 21-ше грудня роботодавці, які можуть втратити прибуток через карантин, мають змогу подати заяву до Центру зайнятості на отримання одноразової матеріальної допомоги.
Виплати діють у межах закону 1071 "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19".
Подати заяву та отримати гроші, згідно з цією програмою, можуть лише роботодавці, що є юридичними особами.
"Які сплатили за третій квартал в повному обсязі єдиний соціальний внесок за своїх працівників, які не знаходяться в стадії банкрутства, у кого не працюють сумісники", – розповіла заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.
Період, на який роботодавці можуть припиняти або скорочувати діяльність, – з 19 грудня 2020 року по 31 січня 2021 року.
Сума одноразової допомоги залежить від того, на який період скоротив або припинив свою діяльність роботодавець.
"Беруться нарахування заробітної плати за третій квартал у повному обсязі, ділиться на кількість днів, які вони відпрацювали, і множиться на кількість годин, які планується скоротити", – сказала Людмила Алпєєва.
Читайте також: "Щоб отримати 8 тисяч допомоги, за день зареєструвалися 62 тисячі людей"
Для отримання одноразової допомоги роботодавець має надати в Центр зайнятості відповідні документи.
"Треба заява від роботодавця, він надає свої відомості про осіб, на яких він хоче отримати допомогу, і ми перевіряємо: чи сплачені у нього єдиний соціальний внесок за квартал. Він надає свій IBAN рахунок і вказує у відомості, за який період він хоче отримати кошти", – пояснила Людмила Алпєєва.
Для виплат Миколаївській області мають виділити 50 мільйонів гривень.
Подати документи можна до 21 грудня 2020 року. Виплатити гроші планують до кінця січня 2021 року.