Жителі одного з мікрорайонів Черкас незадоволені роботою комітету саморганізації населення

Жителі одного з мікрорайонів Черкас незадоволені роботою комітету саморганізації населення

Жителі мікрорайону Дахнівський ходять по проїжджій частині, адже донині там не облаштовані тротуари та пішохідні переходи. Не ремонтують там і дороги з часів незалежності. Втім, є низка й інших питань, якими не опікується КСНКомітет самоорганізації населення – про це в етері Українського радіо "Рось" розповів житель Дахнівки Олексій Святенко.

Комітет мікрорайону Дахнівський утворили у 2009 році. Зі слів голови ГО "Автомайдан Черкаси", жителя Дахнівки Олексія Святенка, за роки своєї діяльності комітет не вирішував важливих питань для жителів мікрорайону. Саме до Олексія останнім часом зверталися дахнівчани з питаннями, котрі, на їхню думку, ніхто не вирішує:

"Дорогами Дахнівки курсує транспорт до комплексу "Робінзон", "Селена", до села Свидівок, але ремонт так і не робили. Єдине, що зробили – наклали поодинокі шматки асфальту. Після виборів зникають дитячі майданчики, на їхніх місцях з’являються приватні будинки. Подібне відбувається і з магазинами. Раніше люди мали паї, великі шматки землі, нині ж ці землі продають під містечка для котеджів і люди можуть розраховувати лише на 10 соток. Також виникають постійні непорозуміння із маршрутом № 11", - розповів він.

Нинішній голова КСН мікрорайону Дахнівський Микола Мирза розповів, що комітет працює і вирішує питання відповідно до своїх можливостей:

"Дороги ремонтують, проте коштів на капітальний ремонт не вистачає. Свята проводимо, дерева та алеї висаджуємо, займаємося також ремонтом каналізації. Хочемо ще облаштувати муніципальний пляж", - повідомив він.

За словами Олексія Святенка, цього недостатньо. Він розповів, що його неодноразові звернення до секретаря КСН мікрорайону Дахнівський навіть не реєстрували та ніяк на них не реагували.

Читайте також: "Черкащани просять створити пляж у Дахнівському мікрорайоні"

За словами кандидатки політичних наук, викладачки кафедри державної служби публічного адміністрування та політології ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександри Дем’яненко, КСН (комітет самоорганізації населення) створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайонів міста. Дострокове припинення повноважень КСН можливе за рішенням міськради або виконкому, рішенням зборів жителів, або шляхом саморозпуску.

"Дозвіл на створення КСНу надає міська рада на основі рішення зборів жителів за місцем проживання. Кошти для здійснення повноважень КСН-и отримують з міського бюджету”, - зазначила вона.

За її словами, в Черкасах 19 комітетів самоорганізації населення. До їхніх повноважень належить:

  • представляти разом з депутатами інтереси жителів мікрорайону в міській раді та її органах;
  • вносити у пропозиції до проєктів програм соціально-економічного і культурного розвитку міста та проектів міського бюджету;
  • здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам мікрорайону житлово-комунальних послуг та за якістю проведених у зазначених жилих будинках ремонтних робіт;
  • організовувати допомогу громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, сім’ям загиблих військовослужбовців, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, а також іншим вразливим групам населення;
  • сприяти правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку;
  • розглядати звернення громадян, вести прийом громадян;
  • сприяти депутатам в організації їхніх зустрічей з виборцями, прийому громадян і проведенні іншої роботи у виборчих округах.

"За законом, КСН обирається терміном на строк повноважень міської ради, якщо інше не передбачено рішенням ради чи положенням про орган самоорганізації населення. За рішенням Черкаської міськради минулого скликання, повноваження КСНів припиняються через пів року після набуття повноважень новим складом ради".

За словами Олександри Дем'яненко, дострокове припинення повноважень КСН можливе за рішенням міськради або виконкому, рішенням зборів жителів, або шляхом саморозпуску.

https://www.mixcloud.com/radioros/11-12-20-тема-дня-ксн-и-і-їхня-роль-у-житті-черкас/

Авторка Альона Волошин

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди