Прикарпатці - про законопроєкт про працю

Прикарпатці - про законопроєкт про працю

Прикарпатці - про законопроєкт про працю ВРУ

Голова ради профспілок Івано-Франківської області Ігор Басюк каже, що новий законопроєкт "Про працю" варто відкликати і сісти за стіл переговорів, щоби його опрацювати. 28 грудня 2019 року на сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту "Про працю". Він складається з 10 глав, у яких прописано 98 статей. Наразі в Україні діє кодекс законів про працю, ухвалений ще у 1971 році.

"Я думаю, що це неправильно без відома людини просто так звільнити, якщо вона знаходиться на лікарняному або у відпустці. Повинен бути якийсь один термін для всіх. За місяць, наприклад, як для молоді, так і для людей зі стажем", - поділилася франківка Тетяна Дацко, яка працює продавчинею.

Мар’яна Боднар працює у поліклініці. Також ділиться своєю думкою стосовно нового трудового кодексу: "Наприклад, про запізнення на роботу читала. Там точно тепер не вказано, на скільки людина може запізнитися, щоб її звільнили з роботи. За старим законом, якщо відсутній на роботі три години, а тепер працедавець може трактувати навіть запізнення на 5 хвилин, як підставу на звільнення з роботи. Якщо міняти трудовий кодекс, то все має бути чітко вказано: години, хвилини. Тобто, щоб не було так, що працівник з одного боку, а працедавець з іншого зможуть трактувати по-своєму ту саму букву закону".

Новий законопроєкт "Про працю" передбачає 7 варіантів трудового договору. Серед них - із зафіксованим робочим часом, учнівський, з домашнім працівником. Дозволяє вагітним працювати з дому і за гнучким графіком. Прописано спрощену процедуру звільнення.

Роботодавець Віталій Дідійчук каже, що чинний трудовий кодекс варто змінити: "Для роботодавців дали більше можливостей будувати взаємовідносини з найманими працівниками. Взагалі, як на мою думку, державі взагалі треба змінити саме ставлення до роботодавців. Це не є якийсь експлуататор чи поміщик, який гнобить своїх працівників, кожен роботодавець зацікавлений в тому, щоби в нього працювали найкращі спеціалісти, і він про них дбає, напевно, більше, ніж сама держава".

Голова ради профспілок області Ігор Басюк каже, що новий законопроєкт варто відкликати і сісти за стіл переговорів, щоби переглянути цей документ.

"На жаль, нинішня влада всю ту багатолітню роботу, яка була напрацьована соціальними партнерами відповідно до закону України про соціальний діалог, знівелювала, все це відкинула і прийняла кулуарно, я би сказав, в закритому режимі. Всі розказували про новий закон про працю, але ніде його не можна було прочитати, щоби побачити, що ж воно таке. І тільки 27 грудня, під самий Новий рік, звернувся Кабінет Міністрів до профспілок дати свою оцінку", - прокоментував законопроєкт голова ради профспілок області Ігор Басюк.

Авторка: Оксана Василик

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди