Касові збори в США за 2020 рік стали найгіршими за майже 40 років

Касові збори в США за 2020 рік стали найгіршими за майже 40 років

Касові збори в США за 2020 рік стали найгіршими за майже 40 років

Через пандемію тисячі кінотеатрів у Північній Америці більшу частину року не працювали, а ті з них, які знову відкрилися, не можуть розгорнутися на повну через карантинні обмеження. Про це 14 грудня повідомляє видання The Hollywood Reporter.

Середина грудня – один із найбільш прибуткових періодів, коли в кінотеатрах стартують святкові блокбастери для всієї родини. Цього року усе інакше: в уїк-енд з 11 по 13 грудня в прокаті нові фільми не з'явилися, а остання прем'єра – мультфільм від Universal і DreamWorks "The Croods: A New Age" – очолює бокс-офіс третій тиждень поспіль зі скромними 3,2 мільйона доларів касових зборів.

За даними американської компанії з вимірювання та аналітики медіа Comscore, нині внутрішній дохід за 2020 рік становить близько 2,2 мільярда доларів. Це приблизно на 80% менше, ніж у 2019 році, коли доходи склали 11,4 мільярда.

Як відзначають у The Hollywood Reporter, гірші результати за рік останнього разу були на початку 80-х або наприкінці 70-х років. Точніше сказати складно, тому що підраховувати касові збори у США почали тільки на початку 80-х. Однак, за даними Американської кіноакадемії, річний бокс-офіс в країні вперше подолав позначку в 4 мільярди у 1984 році.

У світовому кінопрокаті ситуація трохи краща, в першу чергу внаслідок повернення ринку Азії до повноцінної роботи. Загальний бокс-офіс становить близько 9 мільярдів доларів – падіння на 70% у порівнянні з рекордним 2019 роком з 46 мільярдами доларів.

Читайте також

Канада схвалила угоду про виробництво фільмів з Україною. Що це означає

Які фільми та книжки найчастіше гуглили українці у 2020 році

Чому в українському кіно немає різдвяного хіта. Огляд мюзиклів і трагікомедій про Новий рік і Різдво

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше