У Федерації боксу України пояснили, чому підтримали росіянина Кремльова на виборах голови АІВА

У Федерації боксу України пояснили, чому підтримали росіянина Кремльова на виборах голови АІВА

У Федерації боксу України пояснили, чому підтримали росіянина Кремльова на виборах голови АІВА АР

Чому Україна голосувала за Кремльова.

Виконавчий директор Федерації боксу України (ФБУ) Донатас Піскун розповів, чому була обрана саме така позиція на голосуванні за нового очільника Міжнародної федерації любительського боксу (АІВА). Про це він розповів у коментарі офіційному сайту ФБУ.

За його словами, такий вибір був зумовлений винятково інтересами боксу.

"Можливо, у когось складається враження, що Кремльов є занадто одіозною особистістю, але, повторюсь, ми повірили не чуткам, а чіткій програмі кандидата, в якій велику роль було приділено налагодженню стосунків з МОК, а найголовніше – поверненню до чоловічих олімпійських змагань вагової категорії, яку забрали, на наш погляд, безпідставно", - заявив Піскун.

Раніше стало відомо, що на Олімпіаді-2024 в Парижі приберуть одну чоловічу категорію, замість неї введуть одну жіночу вагову категорію в боксі.

Як пояснив виконавчий директор ФБУ, українській стороні, зокрема, імпонувало те, що Кремльов хоче розвивати бокс в Африці.

"Імпонує те, що в планах нового президента AIBA є створення Академій боксу на кожному з континентів. Зокрема, важливою метою Умара Кремльова є розвиток боксу у країнах, що відстають – зокрема, в Африці та деяких інших. Адже там також мешкає багато хлопців і дівчат, які люблять наш вид спорту і які непогано розвинуті фізично, і їм просто потрібно створити умови для занять боксом", - додав Донатас Піскун.

Раніше на онлайн засіданні Конгресу Міжнародної федерації любительського боксу (АІВА) проголосували за нового президента АІВА: ним став росіянин Умар Кремльов.

У заключному турі голосування Умар Кремльов набрав 86 голосів - для перемоги було необхідно отримати 77. Серед тих, хто проголосував за росіянина була й Україна.

Хто такий Умар Кремльов

Умар Кремльов - російський спортивний функціонер та генеральний секретар Федерації боксу Росії. Із 2018-го року - член виконкому АІВА, також є віце-президентом Європейської федерації боксу.

У травні 2020-го року Кремльов пропонував Олександру Усику та Василю Ломаченку прийняти російське громадянство.

У 2013-му році Умар Кремльов вступив у ряди байкер-клуба "Нічні вовки". Його учасники відомі своєю антиукраїнською позицією, але пізніше покинув його.

Що відомо

  • Колишній президент AIBA, узбек Гафур Рахімов, склав повноваження у березні 2019 року. Останні 18 місяців боксерська організація існує з виконуючим обов'язків президента.
  • У 2019 році МОК припинив повноваження AIBA як ключової організації аматорського боксу, забравши від неї будь-який бокс в Олімпійських іграх.
  • Усього в цьогорічних виборах участь брали сім зареєстрованих кандидатів, а саме: Рамі Аль-Масрі (Німеччина), Анас Аль-Отаіба (ОАЕ), Борис Ван дер Ворст (Нідерланди), Умар Кремльов (Росія), Сулейман Мікаілов (Азербайджан), Мухамед Мустасан (Марокко), Домінго Солано (Домініканська Республіка). Проте, двоє кандидатів із Німеччини та Домініканської Республіки в підсумки зняли свої кандидатури.  
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу