На іванофранківців, які не оплачують вивіз сміття, подадуть до суду

На іванофранківців, які не оплачують вивіз сміття, подадуть до суду

На іванофранківців, які не оплачують вивіз сміття, подадуть до суду
Державна екологічна інспекція Карпатського округу

На іванофранківців, які не оплачують вивіз сміття, подадуть до суду. Навіть якщо не укладено договір з підприємством, жителям все одно нараховуються борги за надані послуги. Тоді людина оплачує не лише за послуги, а й за судові витрати. Про це на оперативній нараді у міського голови повідомила заступниця директора ПрАТ "Автотранспортне підприємство-0928" Ірина Ружицька.

За її словами, у підприємстві АТП-0928 зареєстровано 90 тисяч особових рахунків, але укладено лише 47 тисяч договорів.

"Це пов'язано з тим, що люди уникають їхнього підписання, оскільки думають, якщо договір не підписаний, то не проводитиметься нарахування і оплата. Але ця думка хибна. Згідно із законом України, навіть якщо людина договір не уклала, нарахування все одно проводяться. Людина не оплачує, заборгованість зростає - тоді ми подаємо до суду", - розповіла Ірина Ружицька.

За перше півріччя 2020-го року вивезли 30 тисяч тонн сміття. Виставлено рахунків на 29 мільйонів гривень. Оплата від населення складає 84,9 %.

"У планах на 2021 рік - закупівля більшої кількості контейнерів для сухих відходів, удосконалення сортувальної лінії, а також впровадження ліній для виготовлення сухого палива. Зараз шукають ринки збуту", – додала Ружицька.

За словами заступника міського голови Михайла Смушака, питання укладання договорів - це питання винятково приватних перевізників.

“Ми не маємо можливості за них ходити і перевіряти укладення договірних відносин. Але ж водночас маємо великий інтерес, щоб в Івано-Франківську та селах, які приєдналися, належним чином здійснювалося вивезення сміттєвих відходів. Станом на сьогодні, маємо врегульовану ситуацію в місті. В нас є чинні угоди з перевізниками, деякі - до 2022-го року, деякі - до 2024", - розповів Михайло Смушак.

Заступник міського голови додав, що п'ятого січня 2021-го року будуть проводити новий конкурс для перевізників.

"До п'ятого січня 11:00 можна подавати документи для участі в конкурсі. Умови: контейнерний вивіз сміття – не менше двох разів на тиждень, безконтейнерний – не менше одного разу на тиждень. Таку практику ми вже добре реалізували в приміських селах Івано-Франківська. Ми даємо право підприємцям самим працювати з населенням та юридичними особами", – розповів Михайло Смушак.

Тариф, який пропонуватимуть - 22,54 гривні на місяць на одну особу.

Читайте також

На початок