Порошенко пояснив, чому за його каденції не були застосовані санкції проти бізнесу Медведчука

Порошенко пояснив, чому за його каденції не були застосовані санкції проти бізнесу Медведчука

Ексклюзивно
Порошенко пояснив, чому за його каденції не були застосовані санкції проти бізнесу Медведчука
Суспільне

П'ятий президент України Петро Порошенко розповів, що за часів його президентства проти бізнесу голови політради "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука не було застосовано санкцій через те, що він є громадянином України, а за Конституцією це заборонено.

Про це Порошенко повідомив в ефірі програми "Зворотний відлік".

"Закон України, Конституція України забороняє використання санкцій проти громадян України. Я не відкрию таємницю, Медведчук, на жаль чи на щастя, є громадянином України. Якби він був громадянином Росії, або іншої, були б негайно застосовані санкції, в тому числі ми синхронізуємо їх з нашими американськими партнерами", – сказав Порошенко.

За словами Петра Порошенка, це стосується і юридичних осіб.

"Чи правильно, чи ні. Правильно. Чому? Бо Конституція України гарантує презумпцію невинуватості", – додав він.

Він також зазначив, що ніколи не мав спільного бізнесу з Віктором Медведчуком.

Що відомо

  • У листопаді 2018 року журналісти розслідувачі програм "Схеми" з'ясували, що Віктор Медведчук регулярно приїжджає до Адміністрації президента Порошенка. За інформацією журналістів, ці візити відбувалися не публічно. В АП пояснили, що Порошенко зустрічався з Медведчуком через затягування процесу звільнення політв'язнів Кремля.
  • Дружина голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука телеведуча Оксана Марченко володіє 8,22% акцій телеканалу "1+1" та 8,17% акцій телеканалу "ТЕТ". Про це заявив адвокат Ігор Кириленко, який представляє інтереси Медведчука.
  • Раніше програма "Схеми: корупція в деталях" повідомила, що голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук вказав у своїй майновій декларації за 2019 рік компанію, яка фігурує у структурі власності ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1".
  • Відповідно до інформації, яку вказав Медведчук у своїй декларації, його дружина Оксана Марченко – кінцева бенефіціарна власниця компанії Bolvik Ventures Ltd із Британських Віргінських островів. Ця фірма через ланцюжок інших компаній має у власності 24,66% у ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1".
  • Також "Схеми" знайшли бізнес-зв'язки Медведчука з Коломойським у сфері енергетики, металургії та логістиці.
На початок