Перейти до основного змісту
Зеленський обговорив з очільником МЗС Японії запобігання подальшій ескалації через участь солдатів КНДР у війні

Зеленський обговорив з очільником МЗС Японії запобігання подальшій ескалації через участь солдатів КНДР у війні

Зеленський та Івая
Президент Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Японії Такеші Іваєю, Київ, 16 листопада 2024 року. ОПУ

Президент Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Японії Такеші Іваєю, який перебуває з візитом в Україні. Сторони обговорили низку питань у двосторонній співпраці між обома державами, а також участь КНДР у війні Росії проти України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Серед іншого Зеленський відзначив тісні відносини між Україною та Японією, а також висловив сподівання на те, що "діалог на такому ж високому рівні" продовжиться і з новим премʼєр-міністром Японії Шігеру Ішібою.

"У світлі того, що відбувається з втручанням у війну Росії проти України північнокорейських військових, важливо обговорити, як запобігти збільшенню ескалації з боку Росії, уже разом з Північною Кореєю", – сказав президент.

Зеленський та Івая домовились активізувати реалізацію двосторонньої безпекової угоди, яка була укладена між країнами 13 червня 2024 року в Апулії.

Зі свого боку японський міністр закородонних справ зазначив, що приїхав до України, щоб "засвідчити незмінну позицію: Японія є і буде разом з Україною".

Окремо він наголосив, що підтримує зміцнення двосторонніх відносин між країнами заради безпеки.

Серед інших тем переговорів – підтримання "формули миру" з боку Японії та її подальше лідерство в імплементації пункту щодо ядерної безпеки, розширення економічної та гуманітарної співпраці, продовження й посилення санкцій проти Росії.

Зеленський також передав новому очільнику японського уряду Шігері Ішібі запрошення відвідати Україну.

16 листопада міністр закордонних справ Японії Такеші Івая з неоголошеним візитом прибув в Україну.

Що відомо залучення військових з КНДР у війну проти України

13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.

14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.

Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.

Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.

23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.

Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".

Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США".

Топ дня

Вибір редакції

На початок