14 грудня розпочали приймати заяви на одноразову допомогу від держави для підприємців та найманих працівників. Йдеться про суму у розмірі 8 тисяч гривень. Для отримання цих грошей необхідно подати заяву у додатку "Дія".
Подавати заяву на одноразову компенсацію від держави планує одна із львівських мереж кафе. Вони мають 4 заклади, де працюють близько 120 людей.
У січні, під час локдауну, їхні заклади працюватимуть в режимі «доставки», тому близько 60% людей не матимуть роботи. Відтак, мережа хоче, щоб такі працівники отримали одноразову допомогу від держави.
"Немає однозначного розуміння, хто саме отримає ці кошти – чи це буде 20 % штату працівників, чи це 80%. На жаль, ми налаштовані досить скептично і ми не розраховуємо 100% на цю допомогу", — розповіла Суспільному фінансова керівниця компанії Христина Лучаківська.
Про компенсацію у розмірі 8 тисяч гривень фінансова керівниця каже: "Насправді – це не є ні великою, ні малою сумою, але зараз це виглядає як лотерея, тому нам дуже важко щось говорити".
Читайте також: Допомога підприємцям: заявки надіслали понад 30 тисяч людей, "Дія" може працювати з перебоями
Подати заяву можна через портал або мобільний додаток "Дія". Система автоматично перевірятиме чи підприємець або найманий працівник може отримати матеріальну допомогу. Кому не виплатять допомогу пояснюють в облдержадміністрації.
"Хто не може отримати допомогу – щодо застрахованих осіб, які працюють на підприємстві – вид діяльності якого був змінений після 21 жовтня, ті застраховані особи, які мають рівень зарплатні більше 30 000 грн, ті особи, які працюють за сумісництвом. Щодо підприємців – ті, які змінили свій вид діяльності після 31 жовтня, ті, які провадать підприємницьку діяльність меше 3 місяців, і ті, які протягом 2020 року сплатили відрахувань ЄСВ менше, ніж за 3 місяці", — розповів заступник директора обласного департаменту економічної політики Орест Гринів.
Чи допоможе така компенсація підприємцям – Суспільне запитало в економіста Віктора Борщевського
"Їм зараз пропонують, принаймні згідно звітів, нижче ніж середню зарплату, тому для підприємців – тих, що є реально власниками бізнесу, навіть, якщо це ФОП, це звичайно не є жодної компенсації, а якась така потішна премія. Якщо ми кажемо про тих найманих працівників, то – це середня зарплата за місяць. Тобто, якщо на місяць людей звільняють і вони потім повертаються, то це принаймні прийнятна може бути компенсація для людини, яка мала 10-12 тисяч", — каже економіст.
Подати заяву на отримання компенсації можна до 31 грудня.
Що відомо
- Верховна рада схвалила законопроєкти президента Володимира Зеленського №4429 про соцпідтримку застрахованих осіб у зв'язку і №4430 про внесення змін до Податкового кодексу у зв'язку з карантинними обмеженнями через COVID-19.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що до Верховної ради подадуть законопроєкти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.
- Уряд на засіданні 25 листопада вирішив продовжити виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які були змушені обмежити свою роботу через запроваджений урядом карантин, без подання нової заяви.