Міноборони ініціювало зміни у системі забезпечення військових під час лікування та реабілітації. Тепер механізм надання покращеного харчування військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я усіх форм власності вдосконалено.
Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.
Там розповіли, що завдяки ухваленій урядом відповідній постанові українські воїни забезпечуватимуться харчуванням за стандартами військово-медичних закладів країн НАТО навіть у цивільних лікарнях.
"Згідно з новими нормами, харчування у цивільних лікарнях для військовослужбовців відбуватиметься за спеціально розробленим раціоном, який, зокрема, визначає перелік продуктів, їхню кількість та вагу, необхідну для одного військовослужбовця на добу, з урахуванням специфічних потреб організму під час відновлення", — йдеться у повідомленні.
Заступник міністра оборони Сергій Мельник пояснив, що нові норми забезпечують повноцінне харчування, потрібне для швидкого відновлення здоров’я.
"Наприклад, вони враховують підвищену потребу у білках, вітамінах та калоріях, необхідних для лікування поранень або хвороб", — додав він.
За словами посадовця, розрахунок вартості такого харчування здійснюється на основі спеціального Каталогу продуктів, затвердженого Міноборони.
Цей Каталог містить актуальні ціни на продукти, і саме вони беруться до уваги під час визначення вартості харчування на один ліжко-день у медзакладах. Таким чином це гарантує, що кожен воїн отримає належний раціон для швидкого одужання.
Крім цього постанова Кабміну також передбачає чіткий механізм компенсації витрат цивільним медзакладам, що дозволить зберегти високі стандарти обслуговування.
Новий механізм фінансування передбачає укладення типового договору, який забезпечить прозору компенсацію витрат на покращене харчування. Таким чином, цивільні медзаклади отримають належне фінансування, а військовослужбовці — якісне лікування і реабілітацію.
У травні 2024 року Міноборони затвердило зміни до каталогу харчування ЗСУ, розробленого спільно з "Державним оператором тилу". Тоді перелік було доповнено різними видами спецій, круп, риби та консервів.
У червні "Державний оператор тилу" уклав договори на понад 17 мільярдів гривень з постачальниками для забезпечення ЗСУ харчуванням на друге півріччя. Середня ціна за комплект склала 109,22 гривні.