Перейти до основного змісту
Зеленський про переговори з Путіним, візит очільника МЗС Японії в Україну. 997 день війни. Онлайн

Зеленський про переговори з Путіним, візит очільника МЗС Японії в Україну. 997 день війни. Онлайн

Оновлюється
Акція "Порожні стільці"
Акція "Порожні стільці" на підтримку зниклих безвісти та полонених. Київ, 15 листопада 2024 року. Суспільне Новини/Тетяна Джафарова

16 листопада — 997-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час:

Добровольці Українського легіону в Польщі склали військову присягу — Міноборони

На базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Польщі перша група добровольців Українського легіону 16 листопада склала військову присягу на вірність українському народові.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Представник командування легіону Петро Горкуша зазначив, що складання присяги — це одна з "найважливіших та найурочистіших подій у житті військовослужбовця".

"Для добровольців легіону ця мить особлива, адже їхнє рішення стати на захист України є свідомим і рішучим. Підрозділ формується з високомотивованих воїнів, для яких захист Батьківщини від агресора є справою честі", — сказав він.

У Міноборони додали, що наразі військовослужбовці Українського легіону розпочали інтенсивний курс підготовки, який включає вогневу підготовку (зокрема елементи CQB — Close-quarters battle), тактичну медицину, мінну безпеку, топографію та інші необхідні дисципліни. Тренування проводять досвідчені польські інструктори.

Лідери країн-членів G7 зробили заяву до 1000 дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну

Лідери країн-членів "Групи семи" (G7) перед тисячним днем російського вторгнення в Україну заявили, що "непохитно підтримуватимуть Київ стільки, скільки знадобиться". Також вони підтвердили готовність продовжувати змушувати Росію нести "серйозні витрати" через її агресію шляхом санкцій.

Про це йдеться у заяві, яка опублікована на сайті головування Італії в G7.

"Ми, лідери G7, підтверджуємо нашу непохитну підтримку України, скільки знадобиться. Ми солідарні, роблячи внесок у боротьбу за суверенітет України, її свободу, незалежність, територіальну цілісність та відбудову. Ми також усвідомлюємо вплив російської агресії на незахищених людей у ​​всьому світі", — наголошується у заяві.

Також лідери "Групи семи" акцентували, що Росія залишається "єдиною перешкодою" для справедливого і тривалого миру.

"Після 1000 днів війни ми визнаємо величезні страждання, які виніс народ України. Попри ці труднощі, українці продемонстрували неперевершену стійкість і рішучість у захисті своєї землі, культури та народу. G7 підтверджує свою відданість для завдання серйозних витрат Росії за допомогою санкцій, експортного контролю та інших ефективних заходів. Ми єдині з Україною", — резюмується у заяві.

19 листопада буде рівно 1000 днів відтоді, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну вранці 24 лютого 2022 року.

Північна Корея передала Росії РСЗВ та самохідні артсистеми — FT

Північна Корея передала Росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних артилерійських установок (САУ) та 20 модернізованих реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), які можуть стріляти керованими ракетами.

Про це пише газета Financial Times, посилаючись на дані української розвідки.

Видання зазначає, що КНДР поставила Росії САУ М-1989 Koksan калібром 170-мм, ешелон яких раніше помітили у Красноярську в Росії. Також Пхеньян міг передати Москві реактивні системи залпового вогню, ймовірно, М-1991 калібром 240-мм. Вони є аналогом радянської системи "Ураган".

Раніше у КНДР заявляли, що модернізували цю РСЗВ та оснастили її "високоточними" ракетами. РСЗС М-1991 може вести вогонь як звичайними боєприпасами, так і керованими.

Дніпропетровська область: на Нікопольщині через атаки російських військ поранено жінку, пошкоджені підприємство й будинки

Протягом 16 листопада російські війська майже півтора десятка разів атакували Нікопольщину, що у Дніпропетровській області з "Градів", артилерії та безпілотниками. Поранень зазнала 75-річна жінка, пошкоджена цивільна інфраструктура.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив начальник облвійськадміністрації Сергій Лисак.

За його словами, від ударів потерпали Нікополь, Марганецька та Мирівська громади. Пораненій надали медичну допомогу, вона лікуватиметься амбулаторно.

Пошкоджені транспортне підприємство, п`ятиповерхівка, 10 приватних будинків та 10 господарських споруд. А також три гаражі, сонячні панелі, теплиця, лінія електропередач та газогін.

У Миколаєві пролунав вибух — міський голова

У Миколаєві 16 листопада 2024 року о 19:24 пролунав вибух. Про тривогу в області повідомили о 19:22.

Інформацію про вибух підтвердив міський голова Олександр Сєнкевич. Перед цим у Повітряних силах ЗСУ оголосили про загрозу застосування балістичного озброєння з півдня.

Станом на 19:49 інформація про травмованих людей не надходила, повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

У 2025 році у Польщі запрацює Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти Україна-НАТО

Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти Україна-НАТО (JATEC) має запрацювати у Польщі на початку 2025 року. Центр створюється в рамках реалізації рішень Вашингтонського саміту Альянсу. Це буде перша спільна інституція України та НАТО.

Про це йшлося під час під час засідання з обговорення питань розгортання спільного центру НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC), яке відбулось у польському місті Бидгощ за участі делегації Міноборони, передає пресслужба українського оборонного відомства.

Там розповіли, що учасники засідання обговорили реалізацію заходів, необхідних для створення центру, і підтвердили намір розпочати його роботу на початку 2025 року.

Серед таких заходів – погодження необхідних юридичних процедур, зокрема, забезпечення участі України у процесах управління та прийняття рішень у структурі центру.

Також обговорили створення інформаційно-комунікаційної системи, яка дозволить організувати взаємодію та безпечний обмін даними між Україною та НАТО. Україна стане першою країною-партнером, з якою Альянс створить таку захищену систему.

"Центр допоможе Україні інтегруватися в структури НАТО, сприятиме обміну досвідом між сторонами та пошуку рішень з посилення обороноздатності України та Альянсу", – прокоментував бригадний генерал Анатолій Клочко.

Крім цього сторони узгодили перелік перших невідкладних проєктів, з опрацювання яких центр розпочне свою діяльність.

Радник Трампа, росіянин Епштейн, хоче стати спецпредставником США з питань російсько-української війни — NYT

Росіянин Борис Епштейн, який є радником обраного президента США Дональда Трампа запропонував йому свою кандидатуру на посаду спеціального представника з російсько-української війни.

Про це пише газета The New York Times, посилаючись на чотирьох неназваних співрозмовників, знайомих із цим питанням.

За словами співрозмовників видання, Епштейн заявив про своє бажання, коли Трамп летів до Вашингтона для своєї першої особистої зустрічі з президентом Байденом після перемоги на виборах, що відбулися 5 листопада.

"Трамп вислухав з очевидним інтересом і не відхилив пропозицію, попри те, що він не погоджувався на це", — розповів співрозмовник, який був в той момент на борту разом із командою новообраного президента США.

Видання зазначає, Епштейн, який народився й ріс у Росії, не має досвіду зовнішньої політики. За його словами, "в нього є сім’я з обох сторін конфлікту".

На додаток до браку дипломатичного досвіду, Епштейн зараз перебуває під звинуваченням в Арізоні разом з кількома іншими союзниками Трампа за їхні зусилля зірвати президентські вибори у США у 2020 році.

Епштейн вже працював у Білому домі за часів першої каденції Трампа, а також координував юридичний захист у кримінальних справах проти нього.

Президентка ЄК про припинення транзиту газу Росією до Австрії: "Путін знову використовує енергоносії як зброю"

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відреагувала на припинення Росією постачання газу трубопроводом через Україну в Австрію й заявила, що очільник Кремля Володимир Путін знову використовує енергоносії як "зброю".

Про це політикиня написала у соцмережі Х.

"Він (Путін — ред.) намагається шантажувати Австрію та Європу скороченням поставок газу. Ми готові до цього і готові до зими. Газові сховища в ЄС заповнені. Як казав Карл Негаммер (канцлер Австірії — ред.), вчора Європа об’єдналася у підтримці Австрії", — наголосила голова ЄК.

У Києві — відбій повітряної тривоги.

Україна та Японія уклали угоду про взаємодію у сфері безпеки та інформації — Шмигаль

Україна та Японія 16 листопада підписали двосторонню угоду про взаємодію у сфері безпеки інформації.

Про це у Telegram за підсумками зустрічі із японським міністром закордонних справ Такеші Іваєю повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Обговорили також перспективи українсько-японського співробітництва. Японія — серед лідерів у підтримці України. Загальний обсяг допомоги вже досяг 12,1 млрд доларів. Особливо важливою для нас є підтримка енергетичного сектору. Дякуємо за передане енергетичне обладнання і розраховуємо на подальшу допомогу. Іншим ключовим напрямком співпраці є гуманітарне розмінування", — розповів очільник українського уряду.

Крім цього за словами Шмигаля, сторони обговорили посилення санкцій проти Росії.

"Цінуємо пряму бюджетну підтримку з боку Японії, зокрема намір виділити 3 млрд доларів від використання заморожених російських активів у межах ініціативи "Групи семи" (G7)", — додав він.

Зі свого боку Івая запевнив, що Японія буде робити "все для відновлення" України через підтримку державного та приватного сектору.

Міноборони вдосконалило харчовий раціон для військових, які знаходяться на лікуванні у медзакладах

Міноборони ініціювало зміни у системі забезпечення військових під час лікування та реабілітації. Тепер механізм надання покращеного харчування військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я усіх форм власності вдосконалено.

Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.

Там розповіли, що завдяки ухваленій урядом відповідній постанові українські воїни забезпечуватимуться харчуванням за стандартами військово-медичних закладів країн НАТО навіть у цивільних лікарнях.

"Згідно з новими нормами, харчування у цивільних лікарнях для військовослужбовців відбуватиметься за спеціально розробленим раціоном, який, зокрема, визначає перелік продуктів, їхню кількість та вагу, необхідну для одного військовослужбовця на добу, з урахуванням специфічних потреб організму під час відновлення", — йдеться у повідомленні.

Заступник міністра оборони Сергій Мельник пояснив, що нові норми забезпечують повноцінне харчування, потрібне для швидкого відновлення здоров’я.

"Наприклад, вони враховують підвищену потребу у білках, вітамінах та калоріях, необхідних для лікування поранень або хвороб", — додав він.

За словами посадовця, розрахунок вартості такого харчування здійснюється на основі спеціального Каталогу продуктів, затвердженого Міноборони.

Цей Каталог містить актуальні ціни на продукти, і саме вони беруться до уваги під час визначення вартості харчування на один ліжко-день у медзакладах. Таким чином це гарантує, що кожен воїн отримає належний раціон для швидкого одужання.

Крім цього постанова Кабміну також передбачає чіткий механізм компенсації витрат цивільним медзакладам, що дозволить зберегти високі стандарти обслуговування.

Новий механізм фінансування передбачає укладення типового договору, який забезпечить прозору компенсацію витрат на покращене харчування. Таким чином, цивільні медзаклади отримають належне фінансування, а військовослужбовці — якісне лікування і реабілітацію.

У Києві та області, а також на Черкащщині олосили повітряну тривогу

Як повідомили у Повітряних силах ЗСУ, повітряна тривога повʼязана з загрозою застосування ракетного озброєння.

"Політика героїв": Зеленський розповів про ще один з пунктів плану внутрішньої стійкості України

Президент Володимир Зленський поінформував, що провів нараду щодо одного з пунктів плану стійкості України. Йдеться про пункт про "політику героїв".

Про це глава держави сказав під час звернення 16 листопада.

За його словами у нараді взяла участь низка урядовців, з якими обговорили програми та заходи підтримки для військових, зокрема, й на післявоєнний час.

"Доволі широка була нарада – не тільки Міністерство ветеранів. Різні урядовці. Багато аспектів. І дуже важливо, щоб було не менше конкретики в рішеннях держави. Конкретні програми, які працюють. Конкретні заходи підтримки. Конкретні речі в питаннях памʼяті про війну і подвиг українського народу. І конкретні пропозиції на післявоєнний час для наших воїнів, які довели, що є найбільш міцною силою у Європі, здатною захищати свій дім і всю Європу", — сказав він.

Зеленський зауважив, що це лише один з багатьох аспектів, у яких внутрішній план стійкості України взаємоповʼязаний із планом перемоги, який було представлено партнерам.

"І який може бути реалізований саме партнерами. Українці щодня доводять своєю сміливістю, своєю стійкістю, що можуть зупинити Росію. Сміливість і стійкість потрібні й від партнерів", — додав президент.

Естонія надає Україні черговий пакет військової допомоги

Естонія надасть Україні черговий пакет військової допомоги, який, зокрема, включає різне обладнання для потреб ЗСУ та боєприпаси.

Про це йдеться у пресрелізі естонського Міноборони.

Зазначається, що пакет допомоги буде зібраний із запасів естонських Сил оборони, "враховуючи потреби України, але при цьому таким чином, щоб не постраждала обороноздатність Естонії".

Пакет включатиме військово-морську форму, прилади спостереження, приціли, засоби балістичного захисту і різні види боєприпасів.

За словами міністра оборони країни Ханно Певкура, цей пакет допомоги "не буде останнім".

"Незабаром ми відкриємо щорічну програму підтримки естонських компаній на конкурсній основі, яка дозволить Україні отримати допомогу у виробництві продукції естонської оборонної промисловості. Це не лише підтримає Україну, але й економіку та безпеку самої Естонії", – сказав очільник естонського оборонного відомства.

Вночі росіяни двічі обстріляли Костянтинівську громаду на Донеччині

Росіяни двічі вдарили по громаді близько 3:00. Спершу росіяни вдарили по Іванопіллю. Інформації про поранених чи загиблих немає. Про це повідомив у Facebook начальник Костянтинівської міської військової адміністрації Сергій Горбунов.

"Пошкоджені будівля закладу освіти, будівля закладу культури, лінія електромережі, приватні будинки (інформація щодо наслідків обстрілу уточнюється). Наразі інформації щодо постраждалих не надходило", — розповіли у МВА.

Також о 3:17 війська РФ нанесли три авіаудари по Костянтинівці та пошкодили будівлі Укрзалізниці. Поранених чи загиблих від удару немає.

Армія РФ вдарила по Козацькому на Херсонщині: двоє поранених

Росіяни били по населеному пункту з артилерії та атакували дронами. Травмовані двоє чоловіків — 62 та 62 років. У обох — уламкові поранення ніг, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.

Наразі поранені перебувають у лікарні, де отримують необхідну допомогу, повідомили в ОВА.

Росія завдала авіаудару по Осинову на Куп'янщині: постраждали троє літніх людей

Близько 12:00 російський КАБ влучив по приватному подвір'ю в селі Осиново в Харківській області. Двоє літніх людей дістали поранень, ще одна жінка — гострої реакції на стрес.

Про це повідомила пресслужба обладміністрації.

Уламкових поранень дістали 66-річна жінка і 75-річний чоловік, 62-річна жінка зазнала гострої реакції на стрес.

Горів дах літньої кухні на площі 30 кв. метрів. Крім того, пошкоджений житловий будинок, повідомили у ДСНС області.

МЗС Японії та України провели зустріч

Очільник МЗС України Андрій Сибіга подякував японському колезі Іваї Такеші за допомогу в гуманітарному розмінуванні та за готовність прийняти наступного уроку Міжнародну конференцію.

"Сьогодні відбудеться передача чергової партії потужних генераторів. Загалом цьогоріч ми отримаємо 100 генераторів від Японії. Це важлива і своєчасна підтримка", — зазначив Сибіга.

За словами Сибіги, від початку повномасштабного вторгнення Росії уряд Японії надав Україні допомогу на понад 12 мільярдів доларів. Зокрема нещодавно Японія вирішили виділити 3 млрд доларів за рахунок заморожених російських активів.

Під час зустрічі міністри обговорили також безпекову ситуацію в Україні та світі, зокрема фактичний вступ у війну Північної Кореї.

"Також обговорили імплементацію угоди про підтримку України та співробітництво підписану цьогоріч нашими лідерами. Мова йде про посилення діалогу з питань безпеки на найвищому рівні між Україною та Японією. Домовилося нарощувати санкційний тиск на державу агресора", — додав Сибіга.

За його словами, з початку російського вторгнення Японія запровадила 26 пакетів санкцій проти фізичних і юридичних осіб Росії та Білорусі.

За даними української розвідки, КНДР прагне обміняти свою участь в агресії Росії проти України на доступ до російських технологій у ракетній, ядерній та інших військових програмах.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на пресконференції за підсумками зустріч із японським колегою Івая Такеші. Передає кореспондентка Суспільного.

"Це надзвичайно загрозливо, і все це не може не турбувати наших партнерів. Тому і протидіяти таким глобальним загрозам ми маємо разом", — наголосив Сибіга.

Очільники МЗС Японії та України детально обговорили ситуацію з розгортанням солдатів КНДР в Росії та їх переходу до безпосередньої участі у вторгненні Росії.

"Ми дуже занепокоєні, це дуже негативно вплине на ситуацію не тільки в Україні, а і в східній Азії, ми дуже сильно засуджуємо таку діяльність", — заявив очільник МЗС Японії

Івай Такеші додав, що на основі таких занепокоєнь Україна та Японія домовилися про проведення двостороннього діалогу з питань безпеки на вищому рівні, за участі керівників зовнішньополітичних та оборонних відомств з метою подальшого посилення обміну інформацією у сфері безпеки.

"Таким чином безпекова співпраця між Японією та Україною буде просуватися більш систематично в рамках такого діалогу", — підкреслив Такеші.

Чеська компанія STV GROUP передала Україні 765 тисяч євро на закупівлю гранатометів RPG-7

Чеська компанія STV GROUP передала Україні чек на закупівлю протитанкових гранатометів RPG-7 для Сил оборони на суму 765 тисяч євро.

Про це повідомили в МЗС України.

Зазначається, що передача чека відбулася в Посольстві України в Чехії. У дипустанові наголосили, що "RPG-7 — зброя, яка довела свою високу ефективність у бойових умовах".

“Передача цієї військової допомоги є ще одним прикладом солідарності та підтримки наших чеських друзів. Переконаний, що ці гранатомети в руках наших героїчних військових відіграють значну роль в обороні від агресора і захисті людських житів”, – зазначив посол Василь Зварич.

Бійці підрозділу ударних БПЛА 27-ї Печерської бригади Нацгвардії знищили російський зенітно-ракетний комплекс БУК-М1 вартістю в 100 мілн доларів.

Про це повідомив міністр Внутрішніх справ України Ігор Клименко.

"Ворожий ЗРК гвардійці виявили під час розвідувальних дій на одному з найгарячіших напрямків фронту. Точним ударом ворожу техніку знищило вщент. Вартість такого комплексу (залежно від модифікації) сягає 100 млн доларів США", — розповів Клименко.

Зеленський: Путін не хоче миру, але переговори йому можуть бути вигідні

Путін не хоче миру в Україні, але він може сісти за стіл перемовин за участі світових лідерів, оскільки це означатиме завершення його політичної ізоляції.

Про це президент Зеленський сказав в інтерв'ю Суспільному з нагоди 100-річчя Українського Радіо.

“Для нього це вигідно — сідати, розмовляти і не домовлятись — я би так сказав, що вигідно Путіну. Це руйнація цієї ізоляції, яка була побудована цивілізованим світом через вбивства українців. Тому йому вигідно сідати, а ось домовлятись йому не вигідно”, — говорить Зеленський.

Водночас, на запитання щодо “червоних ліній” України у перемовинах, до яких можуть спонукати США, президент сказав, що відкрито про це говоритиме, коли почує детальне бачення Трампа на зустрічі із ним, яку наразі готують.

Російська армія просувається на сході України через повільну комплектацію бригад зброєю та підготовку військових.

Про це президент Зеленський сказав в інтерв'ю Суспільному з нагоди 100-річчя Українського Радіо.

“На сході стоять бригади, які довго воюють. Дуже сильні бригади. Потрібна ротація цих бригад, потрібно їх відвести, щоб вони відпочили. На їхні місця повинні приходити інші бригади. Уявіть собі, що інші бригади стоять неукомплектовані. Просто кинути їх, як м'ясо? Ніхто не хоче. Тому доводиться стояти тим, хто є. [...] Вони запитують, чи можна їм робити кроки назад – і військове керівництво їм каже “Так, можна”. Тому що це наша загальна позиція: передусім – людина, а потім – земля. Як би боляче це не звучало”, – сказав президент.

За його словами, комплектація бригад з боку партнерів відбувається вкрай повільно, а внутрішнього виробництва зброї недостатньо, щоб закрити всі потреби.

Водночас російська армія просувається із “величезними” втратами, які військове керівництво оцінює як 1,5-2 тисячі поранених і загиблих на день.

Російська армія обстріляла Слов'янськ минулої доби

Про це у Facebook повідомив начальник міської військової адміністрації Вадим Лях.

Війська РФ вдарили по місту ввечері 15 листопада близько 20:30. Окупанти влучили по околицях Слов'янська, зокрема по промисловій зоні.

Внаслідок вечірнього удару загинула одна людина, повідомив керівник МВА.

Загалом протягом доби від російських обстрілів Донеччини загинули троє людей. Про це повідомив у Telegram начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

Одна людина загинула через російські удари по Часовому Яру, ще одна людина поранена. Також загинув житель Курахового.

Через російські обстріли від лютого 2022 року загинули 2872 жителя Донеччини, ще 6417 дістали поранення, не враховуючи жертв у Маріуполі та Волновасі, які поки підрахувати неможливо, повідомили в ОВА.

Повітряні сили: вночі збили 53 "шахеди"

У ніч на 16 листопада сили протиповітряної оборони збили 53 "шахеди" з 83, якими Росія атакувала Україну.

Про це йдеться в повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

За даними Повітряних сил станом на 8:30 безпілотники збили у Черкаській, Одеській, Київській, Житомирській, Сумській, Миколаївській, Кіровоградській, Полтавській, Запорізькій, Харківській та Хмельницькій областях. Ще 30 дронів локаційно втрачено.

Протягом минулої доби на фронті відбулося 170 боєзіткнень — Генштаб

Армія РФ атакувала, зокрема в районах населених пунктів Ізюм, Новоплатонівка, Слов’янськ, Ямполівка, Терни, Лиман, Торське, Сіверськ, Різниківка, Дачне, Новодмитрівка, Торецьк, Неліпівка, Петрівка, Валентинівка, Курахове, Андріївка, Велика Новосілка, Степове, Темирівка, Лобкове та Зелене Поле.

Йдеться в ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

Яка ситуація на фронті

На Харківському напрямку РФ дев’ять разів штурмувала позиції українських військ в районах населених пунктів Висока Яруга та Вовчанськ.

На Куп’янському напрямку відбулося 17 російських атак. Сили оборони відбивали штурми неподалік Колісниківки, Копанок та Надії.

На Лиманському напрямку Росія атакувала 16 разів, намагаючись вклинитися в українську оборону поблизу Новоєгорівки, Макіївки, Тернів та Торського.

На Сіверському напрямку відбулося два боєзіткнення поблизу Верхньокам’янського та Виїмки.

На Краматорському напрямку відбулася одна атака Росії у районі Білої Гори.

На Торецькому напрямку за підтримки авіації, РФ здійснила дев’ять атак неподалік Торецька, Диліївки та Щербинівки.

На Покровському напрямку Сили оборони зупинили 38 штурмів та наступів російської армії у бік населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Петрівка та Пустинка.

На Курахівському напрямку українські військові відбили 35 атак в районах Берестків, Новоселидівки, Вознесенки, Новодмитрівки, Максимільянівки, Дальнього та Антонівки.

На Времівському напрямку Росія здійснила сім штурмів в районах Трудового, Рівнополя та Новодарівки, залучаючи для ударів штурмову та бомбардувальну авіацію.

На Оріхівському напрямку війська РФ один раз атакували у бік Новоандріївки, успіху не мали.

На Придніпровському напрямку росіяни п’ять разів намагалися витіснити з позицій українські підрозділи — отримали відсіч та зазнали втрат.

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань РФ не виявлено.

На кордоні з Чернігівською та Сумською областями РФ продовжує застосовувати артилерію та авіацію по районах українських населених пунктів.

У Курській області українські захисники відбили 30 ворожих атак. Російська авіація продовжує завдавати ударів КАБами по своїй території.

У Чорному морі російські кораблі відсутні — ВМС

Станом на 06:00 16 листопада в Чорному та Азовському морях російських кораблів немає. Про це повідомили у пресслужбі ВМС ЗСУ.

Упродовж доби армія РФ завдала 464 удари по 17 містах та селах Запорізької області

Протягом минулої доби, 15 листопада, у результаті атаки російських військ по сімнадцяти населених пунктах загинула одна людина.

Про це сьогодні, 16 листопада, повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, армія РФ завдала артилерійського удару по селу Малинівка на Запоріжжі. Внаслідок обстрілу одна людина загинула.

Загалом армія РФ завдала 464 удари по території Запорізької області:

  • 24 авіаційних — по Одарівці, Лобковому, Степовому, Оріхову, Темирівці та Новоандріївці;
  • 275 БпЛА різної модифікації атакували Запоріжжя, Лобкове, Гуляйполе, Залізничне, Щербаки, Новоандріївку, Новомиколаївку, Новоданилівку, Малу Токмачку, Білогір'я, Новодарівку;
  • 6 разів з РСЗВ атакували Новоандріївку, Новоданилівку, Новодарівку та Червоне;
  • 142 рази застосувала артилерію по території Лобкового, Гуляйполя, Щербаків, Новоандріївки, Новоданилівки, Малої Токмачки, Білогір'я, Новодарівки та Малинівки.
"Надійшло щонайменше 15 повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури", — йдеться у повідомленні.

За добу армія РФ втратила 1650 військових — Генштаб

Протягом минулої доби орієнтовні втрати російської армії склали 1650 військовослужбовців. Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ втратила 719240 солдатів. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

У Києві зафіксували пошкодження

У Києві на Оболоні через падіння уламків дронів РФ у багатоквартирному житловому будинку сталося пошкодження балконів та вікон.

Даних про постраждалих немає. Про це повідомив начальник КМВА Попко.

У Києві відбій повітряної тривоги

У Києві відбій повітряної тривоги, повідомили у КМДА.

У Запоріжжі чутно звуки вибухів

У Запоріжжі чутно звуки вибухів, повідомили кореспонденти Суспільного.

У Києві працюють сили ППО

У Києві працюють сили ППО, повідомив міський голова Кличко.

У Києві чути звуки вибухів

У Києві та області працює ППО, повідомили кореспонденти Суспільного.

У Києві оголосили повітряну тривогу

У Києві повітряна тривога, повідомили у КМДА.

Топ дня

Вибір редакції

На початок