Українську бігунку Хапіліну дискваліфікували на чотири роки за допінг

Українську бігунку Хапіліну дискваліфікували на чотири роки за допінг

Офiцiйно
Українську бігунку Хапіліну дискваліфікували на чотири роки за допінг

Спортсменку спіймали на допінгу.

Українська бігунка на марафонських дистанціях Вікторія Хапіліна отримала дискваліфікацію на чотири роки за вживання заборонених речовин. Про це повідомив офіційний сайт незалежного легкоатлетичного органу Athletics Integrity Unit.

В організації повідомили, що аналізи спортсменки, які були взяті після перемоги на Софійському марафоні, виявили в крові українки сліди використання еритропоетинуБілок, який належить до гормонів та секретований назовні (ЕПО).

Тоді на Софійському марафоні в Болгарії, Хапіліна поставила рекорд змагань з особистим рекордом - 2:27:57.

Тепер українка не зможе брати участь у будь-яких змаганнях протягом чотирьох років. Термін дискваліфікації починає рахуватися з 11-го жовтня 2020-го року (тоді, коли в Хапіліної взяли допінг-пробу.

Читайте також: Українка в топ-10 Лондонського марафону. Вона показала найкращий результат серед європейок

Хапіліну тимчасово відсторонили від змагань 17-го листопада, а тепер вона отримала остаточний вирок.

Марроканець Юсеф Сбааї, який також брав участь у Софійському марафоні та серед чоловіків прибіг першим, теж отримав, поки що, тимчасове відсторонення від змагань за використання заборонених речовин.

Що відомо

  • Вікторія Хапіліна встановила свій особистий рекорд у Софійському марафоні - 2:27:57. Попередній рекорд вона поставила у марафоні в Кракові (2 години 28 хвилин 3 секунди), перемігши в травні 2019-го року.
  • Саме на тому марафоні Хапіліна завдяки своєму результату кваліфікувалася на Літні Олімпійські ігри-2020 в Токіо, але через дискваліфікацію не зможе в них взяти участь.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс