Печерський райсуд Києва 14 листопада не зміг визначитись з продовженням запобіжного заходу для нардепа Миколи Тищенка, якого підозрюють у незаконному позбавленні волі військовослужбовця у Дніпрі. Термін дії тримання під домашнім арештом для народного обранця спливає 16 листопада.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.
За словами прокурора Івана Столяра, засідання щодо продовження запобіжного заходу для Тищенка мало б відбутися ще у п’ятницю, 8 листопада, але його вже кілька разів переносили через те, що підозрюваний не з'являвся. Сторона обвинувачення такі дії з боку його захисту та самого Тищенка розцінює як затягування процесу, аби дотягнути до 16 листопада і залишитися без запобіжного заходу.
Під час сьогоднішнього засідання, яке тривало дві години, суддя запитувала у нардепа, чого той не з'являвся. Проте Тищенко зазначив, що, наприклад, сьогодні він приїхав вчасно, але з невідомих причин затягнули початок слухань.
"Нам кажуть приходити завчасно. Попереджають не запізнюватися. При тому ми приїжджаємо, але дізнаємося, що нам ще й треба чекати. Ну, як це назвати як не неподобство", — сказав Тищенко.
Він також показав суду документи про те, що йому нібито було погано, тому не зміг з’явитися на судові засідання у попередні рази.
Попри тривале засідання, суд так і не зміг перейти до розгляду щодо продовження запобіжного заходу, або до його переобрання.
Спершу адвокат Тищенка заявив, що секретар суду не повідомляє про справу іншого захисника у справі, тому попросив суддю про його відвід.
Після того, як суддя відхилила його, адвокат нардепа почав клопотати про відвід прокурора.
Після цього було клопотання про те, аби присутніх журналістів вивели із зали суду, або ж залишити лише тих, які прийшли за "редакційними завданнями".
Наступним клопотанням було прохання перенести слухання справи з Печерського суду столиці до Шевченківського. Коли це клопотання також було відхилено, адвокат Тищенка заявив про упередженість судді та подав клопотання про відвід і їй.
Сам же Тищенко звернувся до судді й зауважив, що нібито у мережі шириться інформація про їхнє "кумівство".
"В інтернеті таке вже пишуть. Я не хочу, аби хтось вважав, що ми в родинних зв'язках. Що ми куми. Я не хочу цього чути. І хочу, аби мої адвокати захищали мою гідність та честь. Я ж сам не проти, щоб ви були моєю кумою", — заявив Тищенко.
На прохання кореспондентки Суспільного показати, де в інтернеті писали подібні висловлювання щодо "кумівства" із суддею, Тищенко сказав, що не має телефону згідно із запобіжним заходом, хоча під час всього сьогоднішнього засідання користувався iPhone.
Після цього суддя оголосила перерву. 15 листопада суд продовжить засідання з розгляду клопотання захисника Тищенка щодо відводу судді.
Київський Печерський районний суд 25 червня обрав запобіжний захід народному депутату Миколі Тищенку, якому слідчі ДБР вручили підозру за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. За рішенням суду він має знаходитись під цілодобовим домашнім арештом.
19 вересня, Печерський райсуд Києва на два місяці продовжив Миколі Тищенку запобіжний захід. На стільки ж продовжили обов'язки та носіння електронного браслета — до 16 листопада 2024 року, в межах строку досудового розслідування.
Що цьому передувало
За матеріалами ДБР генеральний прокурор України повідомив про підозру чинному нардепу Миколі Тищенку за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. Про це зранку 25 червня повідомили в ДБР.
Раніше в соцмережах розповсюдили відео зняте у Дніпрі, на якому видно, як люди в одязі кольору хакі та балаклавах на вулиці утримують чоловіка у цивільному. Як повідомили Суспільному у поліції, чоловіка у цивільному утримували та завдали йому тілесних ушкоджень. Також з’явилося відео із початком конфлікту. На ньому — народний депутат України Микола Тищенко.
У мережі повідомляють, що чоловік у цивільному — Дмитро Павлов, який проходив службу у спецпідрозділі Kraken ГУР МО. Згодом у telegram-каналі спецпідрозділу Kraken опублікували допис та підтвердили, що чоловіком у цивільному на відео є колишній військовослужбовець спецпідрозділу.
У Facebook народного депутата Миколи Тищенка з’явилася публікація, в якій стверджується, що "під час проведення обшуків шахрайських ботоферм на представників поліції було здійснено напад: завдано тілесних ушкоджень середньої тяжкості та розбито боді-камеру".
"Після завдання кількох ударів слідчому, який працював на обшуку, чоловік у білій футболці на відео намагався втекти, а також демонстративно зняв штани перед поліцейським під час складання на нього заяви", — написав він.
В поліції зазначили, що ані місцеві, ані правоохоронці з області не співпрацювали з Тищенко і не брали участь в проведенні обшуків.