Рівненський коп разом з дружиною захотіли стати донорами кісткового мозку

Рівненський коп разом з дружиною захотіли стати донорами кісткового мозку

Рівненський коп разом з дружиною захотіли стати донорами кісткового мозку колаж з фото патрульного

Рівненський патрульний вирішив стати потенційним донором кісткового мозку. Він пішов стопами дружини, яка таке бажання виявила першою. Наразі в Україні офіційно зареєстровано понад півтори тисячі потенційних донорів.

Рівненський патрульний поліцейський виявив бажання стати донором кісткового мозку, аби врятувати чиєсь життя. Максим Загородній розповів журналістам Суспільного, що першою потенційною доноркою стала його дружина.

Щоб стати донором кісткового мозку, спочатку потрібно зареєструватись на сайті Українського реєстру донорів кісткового мозку. Після цього охочому допомогти прийде конверт з детальною інструкцією.

"Приходить тест – три палички, схожі до тих, якими беруть аналізи на коронавірус. Так само зі щоки та язика потрібно взяти мазки слини. Після цього треба все запечатати в герметичний конвертик та відіслати назад разом з підписаною інформаційною згодою", – розповідає Максим Загородній.

Чоловік додає, що запечатаний герметично пакет відправляють до Європи для дослідження. Згодом має надійти лист про те, що тестованого внесли до бази потенційних донорів кісткового мозку України.

"Вирішив стати донором, бо донорів в Україні дуже мало і не факт, що я комусь підійду. Свої біологічні аналізи я поздавав – для цього ніхто ніяку операцію не робив. Зараз дуже багато хворих дітей, людей, а я здоровий, тому допомагаю чим можу. Якщо можна комусь допомогти – то чому не допомогти, от у мене така позиція", – каже правоохоронець.

Максим Загородній розповідає процедуру: якщо донор для когось підійшов, то прийдуть спеціальні ліки, котрі він повинен пити протягом двох тижнів. Вони призначенні для того, щоб виділялось більше стовбурових клітин.

"Через 14 днів у тебе беруть кров і вона або підходить людині для лікування, або не підходить. Якщо складніша ситуація, то вже беруть пункціюЛюмбальна пункція – діагностична та лікувальна процедура, яку використовують у неврології, нейрохірургії, реаніматології, при діагностиці деяких інфекційних хвороб. Пунктують субарахноїдальний простір спинного мозку за допомогою спеціальної голки з мандреном у поперекових сегментах. з кісткового мозку. По суті – це не якісь там хірургічні втручання, тому цього не варто боятися", – каже чоловік.

Він запевняє, що цієї процедури боятись не варто, адже вона схожа до епідуральної анестезіїЕпідуральна анестезія – один з методів регіонарної анестезії, при якій лікарські препарати вводять у епідуральний простір хребета через катетер. Ін'єкція приводить до втрати болючої чутливості нижніх частин тіла. , яку роблять жінкам під час пологів. Тому пункцію брати з кісткового мозку, зі слів Максима, не страшно.

Можете бути й таке, що протягом всього життя донор може так нікому й не підійти. Коп каже, що став потенційним донором кісткового мозку на волонтерських засадах та жодних грошей не платив та не отримував.

Що відомо

  • На сайті Українського реєстру донорів кісткового мозку зазначають, що наразі у світі 37 мільйонів людей зареєстровані як потенційні донори кісткового мозку.
  • В Україні ця цифра становить 1592. Там додають, що за 2019 рік із двох тисяч розісланих наборів потенційним донорам – 45 поїхало на Рівненщину.
  • Щогодини в Україні одній людині діагностують рак крові, – інформують на сайті реєстру донорів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди