Британський письменник Джон Ле Карре помер на 90-му році життя

Британський письменник Джон Ле Карре помер на 90-му році життя

Британський письменник Джон Ле Карре помер на 90-му році життя Curtis Brown

Британський письменник, автор шпигунських романів Джон ле Карре (справжнє ім'я Девід Джон Мур Корнвел) помер у віці 89 років від пневмонії у ніч з 13 на 14 грудня.

"Девід Корнуелл, відомий світу як Джон ле Карре, пішов з життя в суботу, 12 грудня 2020 року, в графстві Корнуолл після нетривалої хвороби, не пов'язаної з COVID-19", — йдеться в повідомленні британського літературного агентства Curtis Brown.

Як повідомляє "Радіо Свобода", письменник помер у шпиталі в Корнуеллі, на південному заході Великобританії. Як повідомили його рідні, причиною смерті стала пневмонія.

Джон ле Карре найбільше відомий своїми шпигунськими романами часів Холодної війни. Всього написав один мемуар і 25 романів, багато з них екранізували, зокрема "Такий же зрадник, як ми" (2016), "Найнебезпечніша людина" (2014) і "Шпигун, вийди геть!" (2011). Також він продав близько 60 мільйонів екземплярів по всьому світу.

Найвідомішими книгами Джона ле Карре є "Шпигун, що прийшов з холоду" Початок 1960-х років, розпал "холодної війни". Алек Лімас, резидент британської розвідки в Німеччині, втрачає останнього зі своїх агентів, його відкликають до Лондону. Голова розвідки пропонує Лімасу шанс реабілітуватися і помститися. Він обіцяє: "Це ваше останнє завдання. Потім ви зможете піти з холоду". Назва походить від англійського виразу "прийти з холоду". (come in from the cold), що означає опинитися в новому для себе, раніше недоступному суспільстві або ситуації.(1965), "Шпигун, вийди геть" Працівники британської розвідки здогадуються, що в її керівництві є "кріт", що працює на Радянський Союз, але ті, хто заявляє про це відкрито, - опиняються у відставці. Починається таємне розслідування, очолюване Джорджем Смайлі, який також там опинився. І ніхто, включаючи вище керівництво розвідки, не повинен здогадатися, що на "крота" знову оголошено полювання.(1974) і "Нічний адміністратор"У центрі оповіді нічний адміністратор розкішного готелю і колишній військовий Джонатан Пай, завербований до британської розвідки з метою викрити одного з найзлочинніших торгівців зброєю. (1993). Останнім романом письменника став "Польовий агент"Дія роману відбувається в 2018 році. В ньому описуються відносини між Нетом, 47-річним членом Британської секретної розвідувальної служби (МІ-6), і молодим хлопцем, з яким він щотижня грає в бадмінтон., написаний у 2019 році.

У молодості також викладав мови у британському Ітоні. Його перші три романи були написані ще в 1960-тих роках, коли він був агентом Мі-6Таємна англійська шпигунська організація, що працює на британський уряд, де працював під дипломатичним прикриттям у західній Німеччині. Того ж року й закінчилася його шпигунська кар'єра, коли подвійний агент назвав його ім'я владі Радянського Союзу.

Читайте також

Букерівську премію отримав шотландський письменник за дебютний роман

Нобелівську премію з літератури отримала американська поетеса Луїза Глюк

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше