У Тернополі в 2019-му лише одна вчителька пройшла сертифікацію, а 20-ти % доплати може не отримати

У Тернополі в 2019-му лише одна вчителька пройшла сертифікацію, а 20-ти % доплати може не отримати

У Тернополі в 2019-му лише одна вчителька пройшла сертифікацію, а 20-ти % доплати може не отримати оригінальне

У Тернополі сертифікацію педагогічних працівників успішно пройшла лише вчителька початкових класів Тернопільської спеціалізованої школи №29 Ольга Мочула. Жінка каже, цих 20 відсотків до зарплати може не отримати.

Про це їй повідомили в бухгалтерії школи.

20 відсотків до заробітної плати мають отримувати вчителі, які пройшли сертифікацію у 2019 році. Листи з відповідною інформацією Міністерство освіти і науки розіслало по областях.

Учні 2-го класу тернопільської школи №29 розповідають про свою вчительку.

Устим Лехан:

"Вона красива і все дуже гарно пояснює:всьо чітко і ясно".

Анастасія Чеканівська:

"Дуже легко зрозуміти те, що вона пояснює і розказує нам"

Вероніка Чубара:

"Я бачу, що вона готується до уроків, після уроків вона нас водить, в театр, на майстер-класи всякі,на екскурсії".

Ольга Мочула каже, взяла участь у сертифікації педагогічних працівників, аби перевірити свої сили та отримати досвід:

"Мені було цікаво, як будуть вивчати досвід, як буде проходити незалежне тестування. Я це все спробувала, приїжджали експерти, вони поставили мені високі бали, хоч в мене ще не такий великий педагогічний досвід моєї діяльності. Але все пройшло добре, успішно".

За словами Ольги Мочули, взяти участь у пілотному проекті її спонукала і 20- ти відсоткова доплата, яку обіцяли тим, хто отримає сертифікат професійної компетентності. Утім розповідає, нещодавно дізналася від керівника школи, що на цю доплату вона права не має:

"Є така постанова Кабінету Міністрів про надбавки, де встановлюються 30 відсотків, а оскільки я вже отримую надбавку за українську школу, то ще однієї надбавки, згідно постанови, мені встановити наразі не можуть"

За коментарем ми звернулися до директора школи Анатолія Ятищука. Телефоном він повідомив:

"Сертифікація завершилася у 2019 році. На час проходження сертифікації і до закінчення фінансового року вона отримувала всі належні їй виплати. Склалася невеличка юридична колізія, зокрема, з одного боку Закон "Про освіту", який передбачає 20-відсоткову доплату вчителям, що сертифікувалися. А по другу сторону - призупинення Постанови №822 від 10 липня 2019 року "Про оплату праці науково-педагогічним працівникам закладів і установ освіти і науки". Сподіваюся, що в скорому ця колізія буде вирішена на відповідному рівні і учителі, які проходили сертифікацію, будуть отримувати належну їм доплату у розмірі 20 відсотків".

Головний спеціаліст обласного управління освіти Оксана Самбір розповіла, що доплату вчительці мусять дати:

"Є лист Міністерства освіти, який сьогодні вже надіслано на місця, в якому дійсно встановлено, що працівник, який пройшов сертифікацію, повинен отримувати щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків. До престижності це не має ніякого відношення. Це вказано в законі "Про освіту" -це лише тим вчителям, які пройшли сертифікацію і дія сертифікату дійсна три роки. В області налічується в межах 20-30-ти вчителів, які пройшли цю сертифікацію".

Сертифікація вчителів початкових класів – це пілотний проєкт Міністерства освіти і науки. Вчителі складали тест 31 жовтня 2019 року. Реєстрація на нього була добровільною. З Тернопільської області на сертифікацію торік зареєструвалися 4 вчителі, з Тернополя – 2. Як повідомляла тодішня міністерка освіти і науки Лілія Гриневич, кожен, хто пройде реєстрацію, отримає відповідний сертифікат, підвищення на 1 кваліфікаційну категорію і 20% - до заробітної плати.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди