У Києві відбулася акція до річниці затримання підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Кілька сотень людей прийшли на Банкову під Офіс президента та принесли із собою вінки зі штучних квітів та труну.
Як повідомляє кореспондентка Суспільного Каріна Бугайченко, учасники поклали неподалік Офісу президента свічки, квітки та лампадки.

12 грудня 2020 р. Київ

12 грудня 2020 р. Київ
Під акомпанемент поминального маршу вони також принесли труну. Спочатку безпосередньо під ОП ходу не пустили, утім потім дозволили пройти. Підійти ближче та пройти кордони поліції учасники не намагалися.

12 грудня 2020 р. Київ

12 грудня 2020 р. Київ
Жодних сутичок чи заворушень під будівлею Офісу президента не відбулося. За даними поліції діалогу, біля ОП зібралося близько сотні осіб.

12 грудня 2020 р. Київ

12 грудня 2020 р. Київ
За словами учасників акції, вони зібралися, щоб "символічно поховати правосуддя та справедливість у справі, головними обвинуваченими в якій вже рік є Андрій Антоненко, Яна Дугарь та Юлія Кузьменко".

12 грудня 2020 р. Київ

12 грудня 2020 р. Київ
Серед учасників були активісти, волонтери та небайдужі люди, які приєдналися до ходи.

12 грудня 2020 р. Київ

12 грудня 2020 р. Київ
"Зараз влада така, що прізвища як за Януковича не можна називати. Людина Riffmaster сидить вже майже рік. Ніяких доказових баз немає. Зеленський тільки сказав, що він (Антоненко - ред.) винен і все правосуддя зійшло нанівець. А інші можуть дозволити собі все що завгодно, і ніяких немає розслідувань, зокрема по вагнерівцям. Тому ми прийшли поховати правосуддя", - розповіла учасниця акції Ольга.

12 грудня 2020 р. Київ

12 грудня 2020 р. Київ
Учасники кажуть, що дуже сподіваються, що ця акція зможе якимось чином вплинути на ситуацію з підозрюваними у справі Шеремета. Попри те, що організатори акції скасували ходу до МВС та Генпрокуратури через погодні умови, окремі учасники, за власним бажанням та власним ходом, вже ж попрямують до урядових будівель.
Що відомо
- 12 грудня 2019 року на брифінгу поліція назвала підозрюваних у вбивстві українського журналіста білоруського походження Павла Шеремета, який загинув у 2016 році внаслідок вибуху авто. Це лідер гурту Riffmaster, військовий Андрій Антоненко, кардіохірургиня та волонтерка Юлія Кузьменко та військова медсестра Яна Дугарь.
- У ході слідства слідчі змінили підозру Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь, прибравши з переліку мотивів "ультранаціоналістичні ідеї" та "велич арійської раси". Так, якщо раніше Андрія Антоненка підозрювали в організації вбивства, то за новою версією він став підозрюваним у його виконанні.
- Після тривалих судових засідань, суд обрав запобіжні заходи підозрюваним, які триватимуть до 7 лютого. Так, Яна Дугарь залишилась під заставою та здала свій закордонний паспорт. Юлія Кузьменко відправилася під цілодобовий домашній арешт, а Андрій Антоненко залишився у СІЗО.