У рівненському архіві скорочують науковиць. Директор каже – реорганізація

У рівненському архіві скорочують науковиць. Директор каже – реорганізація

Ексклюзивно
У рівненському архіві скорочують науковиць. Директор каже – реорганізація колаж: Facebook/"4 влада"

Кілька працівниць Рівненського обласного архіву заявляють, що директор порушує їхні права, скорочуючи та оголошуючи догану. Про це написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook науковця Олена Гумінська. Очільник архіву стверджує – його підлеглі потрапили під скорочення через ефективну реорганізацію.

Жінки вважають, що директор архіву нібито хоче позбутись досвідчених працівників, аби замінити їх на своїх друзів чи знайомих. Натомість сам керівник наполягає: люди потрапили під скорочення через реорганізацію системи архіву на сучаснішу. В обласній адміністрації тим часом у кадрові ротації не втручаються.

Що кажуть науковиці

Журналісти Суспільного поспілкувалися зі старшою науковою співробітницею Оленою Гумінською та начальницею відділу використання інформації документів обласного архіву Людмилою Леоновою. Жінки вважають, що їх скоротили несправедливо і з порушенням трудового законодавства.

В рівненському архіві звільняють науковиць. Директор каже – реорганізаціяОлена Гумінська, фото з Facebook

"Мені оголосили догану, бо я написала наукову статтю понаднормово і вже скоротили мою посаду, замінивши її на ще одну вакансію сторожа. Ця догана порушує будь-який закон, мене з нею навіть не ознайомили перед оголошенням! Я буду відстоювати себе в суді", – розповіла Олена Гумінська.

Вона зазначила, що їй неодноразово перешкоджали у трудовій та науковій діяльності. У самому акті догани написано, що вона викрала документи та грубила керівництву, каже Олена Гумінська.

В рівненському архіві звільняють науковиць. Директор каже – реорганізаціяЛюдмила Леонова, фото з Facebook

"У архіві об'єднали два відділи і мою посаду скоротили, дали пропрацювати ще місяць. Мені залишилося всього два роки до пенсії, тепер або піду на біржу праці, або переведусь на іншу посаду, яку мені пропонують. Директор робить реорганізацію, але за цим стоять живі люди", – каже інша науковиця Людмила Леонова.

Обидві працівниці зазначили, що разом з іншими працівниками зверталися за допомогою до Рівненської обласної адміністрації, якій підпорядковується архів, та до архівної служби. Проте, там підтримувати працівників не стали.

Що каже директор

Директор облархіву Олег Дзецько вважає ситуацію робочим моментом та пояснив, що у архіві зараз справді проходить процес реорганізації. Мета керівництва – зменшити керівний склад задля вивільнення коштів.

В рівненському архіві звільняють науковиць. Директор каже – реорганізаціяОлег Дзецько, фото "4 влада"

"Моя позиція така – ми створюємо сектор відцифрування. Коли мене запитає громадськість "А що ви зробили для оцифровування?", я ж не скажу – "Вибачте, мої працівники не вміють і не можуть це робити!". Мені шкода прощатися з такими кадрами, але тут нічого особистого", – розповів Олег Дзецько.

Він уточнив, що оновлення кадрів відбувається через впровадження цифрового архіву – усі документи невдовзі можна буде знайти на сайті архіву. Для цього потрібні люди, які вміють це робити.

Також, зазначив Олег Дзецько, якщо працівники звертатимуться до суду, то архів захищатиме себе в рамках закону.

Що кажуть у обласній адміністрації

У Рівненській обласній держадміністрації прокоментували ситуацію зі звільненнями. Там зазначають, що директор має право звільняти своїх підлеглих, бо це входить у його повноваження.

В рівненському архіві звільняють науковиць. Директор каже – реорганізаціяІгор Тимошенко, Суспільне Рівне

"Керівник структурного підрозділу має певні повноваження, в тому числі дисциплінарні по відношенню до своїх працівників. В тому числі і по реорганізації може вносити такі пропозиції, організовувати такий процес. Це його виключно структура, яка пов’язана з державним архівом", – розповів заступник голови РОДА Ігор Тимошенко.

Посадовець додав, що адміністрація може розглянути претензії до роботи керівника архіву, якщо такі будуть та будуть обґрунтованими. Якщо йдеться про трудові відносини, то керівник вправі приймати рішення по відношенню до своїх працівників, які в нього працюють, – сказав Ігор Тимошенко.

Що відомо

  • У серпні 2020-го року "Агенція журналістських розслідувань "Четверта влада" писала матеріал про ситуацію в архіві. Тоді йшлося про те, що директора критикує третина працівників та обурюються нібито зверхньому ставленню. Сам очільник архіву це заперечив.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди