Перейти до основного змісту
Апеляційний суд Грузії скасував анулювання результатів виборів на кількох дільницях

Апеляційний суд Грузії скасував анулювання результатів виборів на кількох дільницях

Вибори в Грузії
Чоловік на виборчій дільниці в Тбілісі під час парламентських виборів, Грузія, 26 жовтня 2024 року. REUTERS/Irakli Gedenidze

Апеляційний суд в Грузії скасував рішення судді, яке підтверджувало порушення таємниці виборів парламенту. Апеляція задовольнила лише одну з 23 об'єднаних скарг — від ЦВК.

Про це пише редакція "Радіо Свободи" — "Эхо Кавказа".

Тбіліський апеляційний суд скасував рішення судді Тетріцкаройського суду Володимира Хучуа. Раніше той підтвердив порушення таємниці голосування на парламентських виборах на 30 виборчих дільницях у Тетріцкаро і Цалці, де проводилося електронне голосування.

Із 23 об'єднаних скарг апеляційний суд задовольнив лише запит Центральної виборчої комісії (ЦВК), яка вимагала скасувати рішення про повторні вибори на дільницях у Тетріцкаро.

Інші скарги проти окружних виборчих комісій подали Асоціація молодих юристів і спостерігачі коаліції "Мій голос". Вони вимагали анулювати результати всіх 73 електронних виборчих дільниць, бо там нібито була порушена таємниця голосування.

Апеляційний суд — остання інстанція, що розглядає спори про порушення на виборах, тож це рішення вже не можна оскаржити, пише "Эхо Кавказа".

Що відомо про вибори у Грузії

Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемогла на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня. Як повідомили у Центральній виборчій комісії, в результаті підрахунку 99% голосів партія отримала 53,92% (1 118 836 голосів).

Дані були підраховані на всіх 3110 дільницях (дані однієї дільниці в Марнеулі визнали недійсними через вкидання бюлетенів).

Отже, у новому складі парламенті у "Грузинська мрія" отримала 88 мандатів, а опозиція – 62.

За інформацією ЦВК, бар'єр у 5% подолали такі опозиційні сили:

  • "Коаліція за зміни" — 11% (229 006 голосів, 19 мандатів);
  • "Єдність — Національний рух" — 10,1% (210 895 голосів, 16 мандатів);
  • "Сильна Грузія" — 8,8% (182 891 голос, 14 мандатів);
  • "Гахарія за Грузію" — 7,7% (161 250 голосів, 13 мандатів).

Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала це голосування "російським" і "тотально сфальсифікованим".

28 жовтня і 4 листопада перед будівлею грузинського парламенту проходили мітинги прихильників опозиції проти результатів парламентських виборів. Зокрема один із лідерів партії "Єдність — Національний рух" Георгій Вашадзе, виступаючи на мітингу, заявив, що грузинська опозиція вимагає повторних виборів, які проведе міжнародна адміністрація.

Прокуратура Грузії розпочала розслідування фактів можливої фальсифікації парламентських виборів на основі звернення Центральної виборчої комісії від 30 жовтня 2024 року за статтею 164 (3) КК Грузії – "фальсифікація виборів". Відомство викликало президентку Саломе Зурабішвілі на допит, бо вона стверджувала, що має докази фальсифікацій. Зурабішвілі не прийшла в прокуратуру.

Топ дня

Вибір редакції

На початок